Jak zauważa portal "Super Express", Jarosław Kaczyński ma coraz większe problemy z kolanem, na które utyka. Jednak w dalszym ciągu prezes Prawa i Sprawiedliwości przekłada termin przeprowadzenia zabiegu. Dlaczego polityk się na nią nie decyduje?

Jarosław Kaczyński zwleka z operacją

Jarosław Kaczyński wciąż zwleka z poddaniem się operacji wszczepienia endopretyzy stawu kolanowego. Jak wynika z doniesień "Super Expressu" jednym z powodów jest powrót Donalda Tuska do krajowej polityki, drugim widmo wcześniejszych wyborów na wiosnę przyszłego roku. Zabieg i żmudna rehabilitacja po jego wykonaniu wykluczyłyby polityka na długie tygodnie z aktywności politycznej.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

Nie da się ukryć, że starcie Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska elektryzuje polską scenę polityczną. Wielu polityków obozu Zjednoczonej Prawicy w oficjalnych rozmowach wyrażają raczej lekceważący stosunek do polityka Platformy Obywatelskiej, to w kuluarowych rozmowach podkreślają, że nie należy ignorować Tuska i niedoceniać jego umiejętności politycznych.

Jarosław Kaczyński zdecydował odroczyć zabieg wszczepienia endoprotezy kolana, bo jego przeprowadzenie teraz wiązałoby się z wykluczeniem go z polityki na kilka tygodni, a no to prezes nie może sobie teraz pozwolić.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do końca roku Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu, żeby skupić się na sprawach partii i swoim zdrowiu. Jeden z polityków PiS w rozmowie z "Super Expressem" wskazuje, że właśnie wtedy mógłby się poddać operacji, chyba, że realny stałby się scenariusz wcześniejszych wyborów.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

Myślicie, że faktycznie Zjednoczona Prawica zdecyduje się na wcześniejsze wybory?

To też może cię zainteresować: Kolejny lockdown obejmie tylko niezaszczepionych? Jasne stanowisko rzecznika nie pozostawia najmniejszych wątpliwości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaledwie 2 procent populacji na całym świecie może pochwalić się tym typem osobowości. Wiele osób sprawdza czy ma te cechy i atrybuty

O tym się mówi: Doda ujawniła, że przeżywała naprawdę koszmarne chwile w życiu prywatnym. Wiadomo co się działo z popularną piosenkarką w ostatnim czasie