Jak podaje portal "Goniec", Akcja Katolicka działająca przy parafii w miejscowości Miłakowo oskarża o praktykowanie okultyzmu lokalną grupę artystyczną. Działające w grupie kobiety znalazły się na celowniku miejscowych radnych, którzy zajmą się sprawą w czasie obrad.

Polowanie na czarownice

Zrzeszeni w Akcji Katolickiej miłakowianie uznali, że kobiety tworzące grupę artystyczną Wiedźmuchy kultywują praktyki okultystyczne. Wysłali nawet w tej sprawie specjalne pismo do władz Miłakowa (powiat ostródzki). Radni zamierzają dokładnie przyjrzeć się zgłoszonej sprawie. Do całej sprawy odnieść ma się również proboszcz tamtejszej parafii.

Wiedźmuchy/ YouTube @Wiedźmuchy

Z informacji przekazanych przez portal "Onet" wynika, że grupa Wiedźmuchy, składająca się z 20 kobiet w różnym wieku, działa od 5 lat, głównie na terenie Olsztyna i okolicznych miejscowości pojawiając się na festynach, czytając osobom przebywających w stanie śpiączki i biorąc udział w różnych akcjach dobroczynnych. Kobiety nie tylko niosą wsparcie innym, ale dają je sobie wzajemnie. Łączą je bowiem trudne doświadczenia.

Działacze Akcji Katolickiej uznały, że zarówno nazwa, jak i stroje kobiet uderzają w uczucia religijne lokalnej społeczności. Po złożeniu prze Akcję Katolicką skargi, zajęła się nią Komisja Skarg, Wniosków i Petycji. Póki co, sprawa nie została jeszcze rozstrzygnięta, bo jak wynika z zapowiedzi organu, chce ją dokładnie zbadać - by uniknąć pochopnego osądu.

Wiedźmuchy/ YouTube @Wiedźmuchy

Zastępca prezesa akcji katolickiej i katechetka, Agnieszka Bułak zapowiedziała, że w przypadku negatywnej dla nich odpowiedzi będą się odwoływać.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Anna Dymna przeżywała bardzo trudne chwile. Jej życie to seria bolesnych momentów i artystycznych wzlotów. Dzisiaj obchodzi ważną okazję. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Co takiego przez wiele lat Donald Tusk ukrywał przed wszystkimi? Okazuje się, że polityk może mieć ogromne kompleksy

O tym się mówi: Spadła średnia wieku zakażonych wariantem Delta koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia przekazało niepokojące dane