Jak podaje portal "Wirtualna Polska", coraz więcej krajów Unii Europejskiej rozważa wprowadzenie przywilejów dla osób zaszczepionych przeciw Covid-19. Na taki krok, jako pierwsze zdecydowały się Francja i Grecja. Czy podobnego scenariusza możemy spodziewać się również w Polsce?

Radosław Fogiel o przywilejach dla zaszczepionych przeciw Covid-19

Epidemia koronawirusa jest wciąż ralnym zagrożeniem, o czym świadczą wzrosty liczby notowanych przypadków w wielu krajach. Niestety spada liczba chętnych do szczepień przeciw Covid-19 i władze poszczególnych państw szukają sposobów, żeby odwrócić ten niebezpieczny trend.

Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP
Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP
Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP

We Francji i Grecji władze zdecydowały się na wprowadzenie przywilejów dla osób zaszczepionych i obostrzenia dla tych, którzy na szczepienie się nie zdecydowali. Wielu obywateli naszego kraju zastanawia sie, czy także polski rząd zdecyduje się na takie dość radykalne kroki. Głos w tej sprawie zabrał gość programu "Tłit", Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości.

"Na razie jest zbyt wcześnie, żeby o tym mówić. Mamy jasną sytuację, jest promocja szczepień i namawiania do nich" - powiedział Fogiel. Jednocześnie wicerzecznik PiS dodał, że osoby zaszczepione przeciw Covid-19 już w tej chwili mają ulgi. Mowa tu o zwolneniu z kwarantanny po powrocie z obszaru strefy Schengen, a także nie wiliczanie do limitu osób w czasie imprez.

Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP
Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP
Szczepienia przeciw Covid-19/YouTube @WP

Radosław Fogiel zaznaczył również, że na razie rząd nie decyduje się na podejmowanie radykalnych kroków, choć z pewnością prędzej czy później przyjdzie konieczność zmierzenia się z tym problemem.

Waszym zdaniem osoby zaszczepione powinny mieć dodatkowe przywileje?

To też może cię zainteresować: Czy osoby niezaszczepione przeciw Covid-19 stracą 500 plus? Kontrowersyjne słowa jednego z polityków

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ostatnie miejsce spoczynku Krzysztofa Kowalewskiego woła o pomstę do nieba. Czy ktoś tam w ogóle sprząta

O tym się mówi: Pogoda wciąż będzie dawać się nam we znaki. IMGW wydało ostrzeżenia dla części kraju. Należy zachować ostrożność