Jak podaje portal "Radio Zet", Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla południowo-wschodniej części kraju. Obowiązują do końca dnia. Gdzie należy zachować szczególną ostrożność?

IMGW wydało alerty

Burze od kilku dni dają się w znaki mieszkańców różnych części Polski. Niestety ulewne deszcze i silne porywy wiatru nadal będą groźne. W poniedziałek 19 lipca IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami. W ich trakcie może spaść od 20 do nawet 40 mm deszczu. Wiatr może osiągnąć prędkość w porywach od 72 do 90 km/h.

Ostrzeżenia obowiązują na terenie całego obszaru województwa podkarpackiego, w części małopolskich powiatów (nowotarskim, tatrzańskim, gorlickim, tarnowskim, nowosądeckim i Nowym Sączu) i części województwa lubeskiego (powiaty janowski, biłgorajski, tomaszowski, zamojski, chełmski i hrubieszowski).

W związku z zagrożeniem pogodowym zdecydowano się na ewakuowanie obozów harcerskich na obszarze województwa Małopolskiego. Ponad 100 harcerzy przebywających na obozie w miejscowości Czarna przeniesiono do szkoły podstawowej w Kobylance.

Pogoda na poniedziałek 19 lipca

W wielu częściach kraju przeważnie będzie pogodnie. W północnej i południowej części kraju należy spodziewać się przelotnego zachmurzenia, a miejscami również przelotnych opadów deszczu. W południowo-wschodniej części Polski możliwe burze z silnym ulewnym deszczem. Niewykluczone, że może pojawić się tam grad.

Nad morzem i w rejonach podgórskich termometry pokażą około 19 stopni Celsjusza. W pozostałej części kraju od 21 do 26 stopni Celsjusza.

Śledzicie ostrzeżenia meteorologiczne?

To też może cię zainteresować: Kobiety znów wyjdą na ulice miast w całej Polsce? Panie sprzeciwiają się otwarcie temu, co powiedział niedawno doradca ministra edukacji. Jest gorąco

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prezydent Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przyłapani na plaży. Jak spędza urlop para prezydencka

O tym się mówi: Edyta Górniak zabiera się za edukację? Gwiazda postanowiła założyć i wybudować szkołę! Czego zamierza w niej uczyć? Nowa droga życiowa piosenkarki