Koronawirus jest główną przyczyną zapaści gospodarki światowej – o tej oczywistości nie trzeba nawet wspominać. Znaczna większość przedsiębiorców ledwo wiąże koniec z końcem, a ogromna część planuje zamknięcie interesów. To jednak nie koniec problemów.

Okazuje się, że Kościół w Polsce przeżywa potężną falę recesji i znaczna większość parafii boryka się z wielkimi problemami finansowymi. Powodem tego stanu jest długotrwałe zmniejszenie liczby wiernych uczestniczących we mszach.

Duchowni apelują do premiera Mateusza Morawieckiego

W maju polski rząd stopniowo luzował obostrzenia – między innymi otwarte zostały restauracje i zwiększono limity gości uczestniczących w imprezach okolicznościowych.

Rząd nie zajął się jednak sprawą świątyń. Od dłuższego czasu w kościołach może wziąć udział ograniczona liczba wiernych – jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

Duchowni. Źródło: youtube.com
Duchowni. Źródło: youtube.com
Duchowni. Źródło: youtube.com

Przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski sądzą, że znoszenie zaostrzeń odbywa się w nierównym tempie, dlatego skierowali do premiera, Mateusza Morawieckiego, list w tej sprawie.

Czy ograniczenia w kościołach powinny być zmniejszone?

Podpisał go sam przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. Abp Stanisław Gądecki. Duchowni wciąż jednak czekają na odpowiedź szefa rządu.

Duchowni. Źródło: youtube.com
Duchowni. Źródło: youtube.com
Duchowni. Źródło: youtube.com

Rzecznik KEP Konferencji Episkopatu Polski uważa, że obostrzenia powinny być znoszone równomiernie we wszystkich sektorach życia publicznego. Brak jakichkolwiek działań w sektorze kościoła może zdaniem duchownego „budzić pewne wątpliwości”.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZCHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO