Jak informuje portal Goniec, niebawem końca dobiegnie kadencja obecnego prezesa Telewizji Polskiej – Jacka Kurskiego oraz pozostałych członków zarządu. Czy szef TVP ustąpi ze stanowiska?

Wpłynął wniosek w tej sprawie

Portal Wirtualna Polska przekazał, że wczoraj, 27 maja Juliusz Braun skierował wniosek, w którym to wniósł o zorganizowanie otwartego konkursu zarówno na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej, jak i pozostałych członków zarządu TVP, rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej oraz rad nadzorczych spółek mediów publicznych.

Okazuje się jednak, że wniosek Juliusza Brauna został odrzucony przez Radę Mediów Narodowych. Przeciwko przyjęciu wniosku zagłosowała między innymi Elżbieta Kruk oraz Krzysztof Czabański z partii Prawo i Sprawiedliwość.

Jacek Kurski nie ma się czego obawiać?

W obliczu takiego obrotu spraw, Jacek Kurski może być przekonany, że kolejna kadencja prezesa Telewizji Polskiej należy w zupełności do niego.

- Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański stwierdził, że konkursy stwarzają niepotrzebne problemy, a nie są wymagane przez ustawę - zaznaczył Juliusz Braun w rozmowie z dziennikarzami Wirtualnej Polski.

Warto zaznaczyć, że pozostanie na stanowisku Jacka Kurskiego niezbyt podoba się prezydentowi Andrzejowi Dudzie oraz premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Obecny prezes TVP ma jednak ogromne poparcie ze strony Jarosława Kaczyńskiego.

Jak informował portal "Życie": OGROMNE ZMIANY W PROGRAMIE "THE VOICE OF POLAND"! W FOTELU JURORSKIM NIE ZASIĄDZIE JUŻ URSZULA DUDZIAK. DLACZEGO PODJĘTO TAKĄ DECYZJĘ

Przypomnij sobie: KSIĄŻĘ WILLIAM NIE MÓGŁ SIĘ POWSTRZYMAĆ I PUBLICZNIE ZADRWIŁ ZE SWOJEJ ŻONY? REAKCJA KATE BYŁA BEZCENNA. KSIĘŻNA Z PEWNOŚCIĄ DŁUGO MU TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: CHWASTY W OGRODZIE NIE DAJĄ ZA WYGRANĄ? PRACE OGRODOWE Z UŻYCIEM PRODUKTU Z KUCHENNEJ SZAFKI NIE BYŁY PROSTSZE. SODA OCZYSZCZONA TO ISTNE REMEDIUM

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ZNANA AKTORKA WYJAWIŁA PRAWDĘ O SWOIM STANIE ZDROWIA! CO TAKIEGO DZIEJE SIĘ Z AGATĄ MŁYNARSKĄ I JAKIEJ POMOCY POTRZEBUJE