Rząd pracuje nad projektem emerytur stażowych. Jak potwierdził Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy takowe z pewnością powstaną.

Emerytury stażowe

Staż pracy związany jest z wysokością emerytury
Staż pracy związany jest z wysokością emerytury
fot. pixabay

Portal BiznesInfo zauważa, że emerytury stażowe to obietnica Andrzeja Dudy z 2015 roku. Na razie wciąż nie jest faktem, jednak Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych w Warszawie ogłosiło, że pracuje nad wprowadzeniem nowych zasad.

Emerytury stażowe znalazły się w poprawce do ustawy, w której obniżono wiek emerytalny do obecnego pułapu. Wpisał je tam Andrzej Duda. Jednak nigdy nie zostały one wprowadzone, gdyż Sejm zdecydowanie je odrzucił.

Jednak prezydent podczas kampanii wyborczej ponownie o nich wspomniał. Co ciekawe, już po kilku miesiącach mówiło się, że nad projektem dotyczącym emerytur stażowych pracuje cały zespół osób z Pałacu Prezydenckiego.

Emerytury stażowe byłyby rzecz jasna dla chętnych, nie każdy musiałby kończyć swoją aktywność zawodową wcześniej. Projekt zakłada, że przejście na emeryturę mogłoby zależeć od stażu pracy.

Mówi się, że kobiety mogłyby przejść na emeryturę po 35 przepracowanych latach, zaś mężczyźni – po 40 latach. Niestety, wciąż nie wiadomo, jak z wydolnością systemu emerytalnego.

Andrzej Duda
Andrzej Duda
Andrzej Duda

Jak informował portal "Życie": OGROMNE ZMIANY W PROGRAMIE "THE VOICE OF POLAND"! W FOTELU JURORSKIM NIE ZASIĄDZIE JUŻ URSZULA DUDZIAK. DLACZEGO PODJĘTO TAKĄ DECYZJĘ

Przypomnij sobie: KSIĄŻĘ WILLIAM NIE MÓGŁ SIĘ POWSTRZYMAĆ I PUBLICZNIE ZADRWIŁ ZE SWOJEJ ŻONY? REAKCJA KATE BYŁA BEZCENNA. KSIĘŻNA Z PEWNOŚCIĄ DŁUGO MU TEGO NIE ZAPOMNI

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ZNANA AKTORKA WYJAWIŁA PRAWDĘ O SWOIM STANIE ZDROWIA! CO TAKIEGO DZIEJE SIĘ Z AGATĄ MŁYNARSKĄ I JAKIEJ POMOCY POTRZEBUJE