W ostatnim czasie wiele grup społecznych w Polsce może liczyć na dodatkowe pieniądze – wypłacane są w formie bonusowych wpływów na konto, czasami również np. są to dopłaty.

Jednym z ważniejszych dodatków są – a może raczej były – nadprogramowe emerytury. Świadczenia miały trafić do seniorów, którzy, jak powszechnie wiadomo, są jedną z biedniejszych grup społecznych.

Wydawać by się mogło, że to znacząco ułatwi życie osobom starszym. Niestety, okazuje się, że dodatek… zniknie.

Emerytura. Źródło: Youtube Wiadomości
Emerytura. Źródło: Youtube Wiadomości

Dodatkowe emerytury nie będą dalej przyznawane

Portal Goniec zauważa, że według minister rodziny i polityki społecznej, Marleny Maląg, nie ma co liczyć na dodatkowe emerytury. Wyjaśnia ona, że czternastki to tylko jednorazowa pomoc dla najbiedniejszych seniorów.

Wiadomo zatem, że choć w listopadzie tego roku emeryci mogą liczyć na czternaste świadczenia, nie ma co się nastawiać na kontynuację – nie przewidziano, by dodatek miał być przyznawany cyklicznie.

Wniosek o emeryturę. Źródło: Youtube Telewizja Kutno
Wniosek o emeryturę. Źródło: Youtube Telewizja Kutno

Jednak minister Maląg zauważa, że emeryci nie pozostaną bez wsparcia. Trzynaste emerytury mają być przyznawane co roku, a co więcej, według Wieloletniego Planu Finansowego na lata 2021-2024, mają podlegać waloryzacji.

Według Marleny Maląg rząd dba o emerytów i ich sytuację materialną, dlatego nastąpił wzrost minimalnej kwoty świadczenia, przyznano coroczne trzynastki i jednorazowe czternastki, a także planuje się znieść podatki dla emerytur wynoszących do 2500 zł. Minister nazywa działania władz „solidarnością międzypokoleniową”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: DZIESIĘCIOLATEK NAPISAŁ DO RODZICÓW PORAŻAJĄCY LIST. CHŁOPIEC UCIEKŁ Z DOMU I TRAFIŁ PROSTO NA POLICJĘ. FUNKCJONARIUSZE ZAREAGOWALI NATYCHMIAST

O tym się mówi w Polsce: NOWY POLSKI ŁAD WPŁYNIE NA WYSOKOŚĆ PENSJI POLAKÓW? CZĘŚĆ Z NAS ZYSKA, A DUŻA CZĘŚĆ MUSI LICZYĆ SIĘ ZE STRATĄ. WIADOMO, KOGO DOTKNIE TO NAJBARDZIEJ

O tym się mówi na świecie: NIEBYWALE SMUTNE DONIESIENIA MEDIÓW NA TEMAT KSIĘŻNEJ KATE. ŻONA NASTĘPCY TRONU WIELKIEJ BRYTANII MA POWAŻNE PROBLEMY ZDROWOTNE? JEJ STAN NIEPOKOI

Z życia gwiazd: „KRÓLOWA ŻYCIA” WYPRAWIŁA SWOJEJ CÓRCE BAJKOWĄ KOMUNIĘ. AŻ TRUDNO UWIERZYĆ, CZYM DZIEWCZYNKA POJECHAŁA DO KOŚCIOŁA. WIELU UZNAŁO TO PRZESADĘ