Galopująca inflacja sprawia, że koszty życia w Polsce rosną. Wszystko to dzieje się bardzo szybko – ledwie zdążymy przywyknąć do nowych cen, a już okazuje się, że będziemy musieli płacić więcej.

Drożeje nie tylko żywność i wszystko, co jest potrzebne na co dzień. Podwyżki dotyczą również rachunków. W tym roku płacimy więcej m.in. za prąd. Czy do tego dojdą kolejne podwyżki?

Kolejne podwyżki rachunków

Portal BiznesInfo podaje, że już niebawem możemy zapłacić więcej za ogrzewanie. Przewidziano to w rozporządzeniu Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Dlaczego?

Rachunki za ogrzewanie. Źródło: Youtube Spółdzielnia Mieszkaniowa- Oszustwo?
Rachunki za ogrzewanie. Źródło: Youtube Spółdzielnia Mieszkaniowa- Oszustwo?

Poza obostrzeniami, w 2021 roku mocno dają nam się we znaki także podwyżki. Droższy jest nie tylko prąd, ale i wywóz śmieci, a także żywność – wynika to nie tylko z inflacji, ale i m.in. z wprowadzenia podatku cukrowego.

Teraz mówi się, że już niebawem ogrzewanie także może być droższe. Dlaczego? Dlatego, że w projekcie rozporządzenia Ministerstwa Klimatu i Środowiska zaznaczono, że firmy ciepłownicze będą mogły doliczać w rachunkach rosnące koszty CO2.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku emisja CO2 kosztowała 25 euro za tonę, dziś to już 41 euro. Biorąc pod uwagę fakt, że w 2018 roku było to poniżej 10 euro, różnica jest ogromna.

Rachunki za ogrzewanie. Źródło: Youtube Spółdzielnia Mieszkaniowa- Oszustwo?
Rachunki za ogrzewanie. Źródło: Youtube Spółdzielnia Mieszkaniowa- Oszustwo?

Proponuje się zmianę taryf dla ciepła. W praktyce Polacy mogą zapłacić więcej za ogrzewanie. Zdaniem specjalisty to różnica ok. 5-10%, zależna od kondycji firm energetycznych.

Kiedy rachunki będą wyższe? Możliwe, że nowe zasady wejdą w życie jeszcze pod koniec 2021 roku.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: LECH WAŁĘSA WYZNAŁ PRAWDĘ NA TEMAT SWOICH ZAROBKÓW. ILE NAPRAWDĘ PIENIĘDZY MA NA KONCIE BYŁY PREZYDENT? JEGO SYTUACJA NIE NAPAWA OPTYMIZMEM

O tym się mówi w Polsce: POLACY MAJĄ SZANSĘ NA WIĘKSZE PIENIĄDZE. JUŻ ZA KILKA DNI RZĄD PRZEDSTAWI NOWĄ ODSŁONĘ POPULARNEGO ŚWIADCZENIA. O CZYM MOWA

O tym się mówi na świecie: CZY TO KONIEC MAŁŻEŃSTWA KSIĘCIA HARRY’EGO I MEGHAN MARKLE? ZASKAKUJĄCE SŁOWA Z UST BLISKIEJ OSOBY. JEJ PRZEPOWIEDNIE JAK DOTYCHCZAS SIĘ SPRAWDZAŁY

Z życia gwiazd: TESTAMENT KRZYSZTOFA KRAWCZYKA MOCNO ZASKAKUJE. SYN ARTYSTY WYZNAŁ CAŁĄ PRAWDĘ. INTERNAUCI NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ