Ogromne kontrowersje wzbudzają podwyżki cen za wywóz śmieci w Warszawie. Od 1 kwietnia w stolicy opłatę za wywóz śmieci nalicza naliczana się na podstawie zużycia wody. Metr sześcienny wody to koszt 12,73 zł, co wpłynęło na drastyczny wzrost rachunków warszawiaków. Jak podaje Super Express mieszkańcy lokali socjalnych znajdujących się na warszawskim Bródnie narzekają na rachunki, które wynoszą nawet 700 złotych! Bezradni mieszkańcy postanowili zwrócić się o pomoc do programu “Interwencja”.

Wywóz śmieci. Źródło: youtube.com
Wywóz śmieci. Źródło: youtube.com
Wywóz śmieci. Źródło: youtube.com

Rachunki za śmieci w Warszawie drastycznie wzrosły. Kwoty sięgają nawet 700 złotych!

Od 1 kwietnia w stolicy opłatę za wywóz śmieci nalicza naliczana się na podstawie zużycia wody. Metr sześcienny wody to koszt 12,73 zł, co wpłynęło na drastyczny wzrost rachunków warszawiaków. Zdarza się, że za wodę należy zapłacić 120, 150, a nawet 300 zł za osobę!

Sprawą zajeli sie reporterzy programu "Interwencja", ktorzy udali się z kamerą do mieszkańców lokali socjalnych na Bródnie. - Mam zapłacić 463 zł za trzy osoby, a płacę komornego 470 zł - słuchamy wypowiedzi jednego z bohaterów "Interwencji". Okazuje sie, że rachunki, które otrzymali lokatorzy są wystawione na podstawie prognoz, które przygotowała administracja. Wielu z nich nie zgadza się z prognozami, które ich zdaniem są zbyt wysokie. Sprawy nie rozwiązano.

Śmieci, kosze na śmieci/YouTube
Śmieci, kosze na śmieci/YouTube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BABCIA WSTYDZIŁA SIĘ TEGO, ŻE JEJ WNUCZKA JEST NIEŚLUBNYM DZIECKIEM. SYN KOBIETY NIE CHCIAŁ SŁYSZEĆ O CEREMONII. MAŁO BRAKOWAŁO, A STRACIŁBY RODZINĘ

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ HARRY NIE WRÓCI DO WIELKIEJ BRYTANII? BOLESNE WIEŚCI DLA KSIĘCIA WILLIAMA I RESZTY RODZINY KRÓLEWSKIEJ