Okres pierwszych komunii zbliża się wielkimi krokami. Niektóre uroczystości już teraz zostały przełożone, inne będą zorganizowane na zmienionych zasadach, jeszcze inne odbędą się normalnie.

Nie zmienia to faktu, że sporo rodzin spotka się, by celebrować wielki dzień. Przy takiej celebracji zawsze pojawiają się prezenty, rodzi się jednak pytanie – jaką kwotę na nie przeznaczyć lub ile włożyć do koperty?

Komunia. Źródło: Youtube Stanisław Straż
Komunia. Źródło: Youtube Stanisław Straż

Komunia – ile wypada dać?

Portal o2 wychodzi naprzeciw tego typu pytaniom. Postanowiono przedstawić odpowiedź. Ile powinno się wrzucić do koperty? Coraz więcej osób wybiera wręczanie gotówki, a nie prezentów.

Dotychczas popularne było dawanie coraz droższych gadżetów – rowerów, komputerów, a nawet quadów. Teraz jednak wszystko się nieco odwróciło. Najczęściej daje się pieniądze, a jeśli prezent, to biżuterię lub drobną elektronikę.

Ile włożyć do koperty, gdy wybierzemy tę opcję? Odpowiedzi są różne. Najhojniejsi są dziadkowie, którzy zwykle wręczają od 700 do aż 2000 złotych. A jak z resztą gości?

Komunia. Źródło: Youtube Jerzy Skuza
Komunia. Źródło: Youtube Jerzy Skuza

Rodzice chrzestni wybierają pamiątkowy prezent lub kopertę, a w niej od 500 do 1500 złotych.

W przypadku osób o nieco dalszym pokrewieństwie do koperty można włożyć mniej – najlepiej pokryć koszt tzw. talerzyka. W przypadku 2 osób wynosi on 200 zł, przy parze z dzieckiem 300-400 zł, zaś przy parze z dwojgiem lub więcej dzieci – około 400-600 zł.

Pamiętajmy jednak, by nie dawać za wiele – może to być niezręczne dla rodziców dziecka.

Ile wy dajecie na komunię?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KONTROWERSYJNY SZCZEGÓŁ W SERIALU „KLAN” PRZYKUŁ UWAGĘ WIDZÓW. CZY FAKTYCZNIE BYŁA TO POLITYCZNA ZAGRYWKA? PRODUCENCI SERIALU DEMENTUJĄ PLOTKI

O tym się mówi w Polsce: CZY JEST SZANSA NA NORMALNE ZORGANIZOWANIE TEGOROCZNYCH KOMUNII ORAZ WESEL? MINISTERSTWO ZDROWIA ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI W TEJ SPRAWIE

O tym się mówi na świecie: NASZA PLANETA KOLEJNY RAZ JEST POWAŻNIE ZAGROŻONA? MAMY POWODY DO NIEPOKOJU? TRZY ASTEROIDY MKNĄ W KIERUNKU ZIEMI. NAUKOWCY USPOKAJAJĄ

Z życia gwiazd: EWA KRAWCZYK WYJAWIŁA, JAK CZUJE SIĘ PO ODEJŚCIU UKOCHANEGO MĘŻA. WDOWA PO KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU PRZEŻYWA OBECNIE BARDZO TRUDNY CZAS