Minęło już 11 lat od czasu katastrofy smoleńskiej. Od samego początku aż do teraz trwają czynności wyjaśniające tragiczny splot zdarzeń, jednak póki co bezskutecznie.

Okazuje się bowiem, że nie jest to takie proste – sprawa jest bardziej zawiła niż mogłoby się wydawać. Zajmujący się nią od lat Antoni Macierewicz również co jakiś czas zmienia teorie.

Tym razem eksszef MON również nieco zmienił swoją wersję. Super Express zauważa, że najnowsza teoria Macierewicza brzmi tak, że trudno w to uwierzyć. Co takiego powiedział?

Antoni Macierewicz. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka
Antoni Macierewicz. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka

Nowa teoria Antoniego Macierewicza

Swego czasu Antoni Macierewicz był bardzo głośną postacią w polskiej polityce przez całokształt swoich działań. Dziś utrzymuje się „na fali” głównie dzięki próbom wyjaśnienia tragedii z 10 kwietnia 2010 roku. Polityk utrzymuje, że tragiczne wydarzenia nie były wypadkiem.

Antoni Macierewicz. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka
Antoni Macierewicz. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka

Tym razem Antoni Macierewicz, marszałek senior, postanowił przedstawić nową teorię dotyczącą katastrofy smoleńskiej. Wszystko za sprawą ostatnich medialnych publikacjach.

Zauważa, że „piątkowy wydawca boi się lustracji” i dodaje, że przy okazji pisania o Smoleńsku dołączono jego zdjęcie z 2005 roku – właśnie z rozmowy na temat lustracji. Twierdzi, że gdyby nie jej zablokowanie, „nie doszłoby do dramatu smoleńskiego”.

Twierdzi, że gdyby nie wspomniane zmiany, to prezydent zostałby „obroniony”, a postępowanie nie trafiłoby „w rosyjskie ręce”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KONTROWERSYJNY SZCZEGÓŁ W SERIALU „KLAN” PRZYKUŁ UWAGĘ WIDZÓW. CZY FAKTYCZNIE BYŁA TO POLITYCZNA ZAGRYWKA? PRODUCENCI SERIALU DEMENTUJĄ PLOTKI

O tym się mówi w Polsce: CZY JEST SZANSA NA NORMALNE ZORGANIZOWANIE TEGOROCZNYCH KOMUNII ORAZ WESEL? MINISTERSTWO ZDROWIA ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI W TEJ SPRAWIE

O tym się mówi na świecie: NASZA PLANETA KOLEJNY RAZ JEST POWAŻNIE ZAGROŻONA? MAMY POWODY DO NIEPOKOJU? TRZY ASTEROIDY MKNĄ W KIERUNKU ZIEMI. NAUKOWCY USPOKAJAJĄ

Z życia gwiazd: EWA KRAWCZYK WYJAWIŁA, JAK CZUJE SIĘ PO ODEJŚCIU UKOCHANEGO MĘŻA. WDOWA PO KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU PRZEŻYWA OBECNIE BARDZO TRUDNY CZAS