Trudno uwierzyć, że w polskim szpitalu doszło do wprowadzenia takich zasad. Budzą one zdecydowany sprzeciw nie tylko młodych mam, ale również innych powiadomionych o sytuacji organów.

Chodzi o zakaz karmienia piersią w szpitalu. Zakazem tym objęto kobiety zarażone koronawirusem. Młode mamy są zdruzgotane – ich dzieci nie mogą być karmione piersią ani odciągniętym pokarmem.

Szpital, koronawirus. Źródło: Youtube TVP Info
Szpital, koronawirus. Źródło: Youtube TVP Info

Zakaz karmienia piersią w szpitalu

Fakt zauważa, że zasady panujące w szpitalu w Słupcy (woj. wielkopolskie) nie pozostały bez echa – sprawa trafiła do Fundacji Matecznik, a nawet do Rzecznika Praw Pacjenta.

Młode mamy są zdruzgotane – nie są w stanie wykarmić własnych dzieci swoim mlekiem. Fundacja Matecznik zauważa, że to jasne przykazanie: „odciągaj i wylewaj mleko”.

Szpital, koronawirus. Źródło: Youtube TVP Info
Szpital, koronawirus. Źródło: Youtube TVP Info

Kobiety zarażone COVID-19 mają możliwość kontaktu dzieckiem i – przynajmniej w innych szpitalach – karmienia piersią. Niestety, nie w Słupcy. Nie wystarczy, że odciągną pokarm – muszą go wylać, bo dziecku podać go nie wolno.

„Zupełnie szczerze to brak nam słów” – zauważają działaczki Fundacji Matecznik.

Jak piszą przedstawicielki fundacji, nie rozumieją, dlaczego dziecko nie może otrzymywać odciąganej siary i mleka. Dodają także, że stosowanie mleka modyfikowanego jest „interwencją, która powinna być stosowaną w medycznie uzasadnionych przypadkach, na zlecenie lekarza, za zgodą rodzica”.

Specjaliści ze szpitala w Słupcy zauważają z kolei, że ich działanie ma „uratować więcej istnień ludzkich”. Jest to, zdaniem koordynatora ds. COVID-19 w szpitalu w Słupcy, „mniejsze zło”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KONTROWERSYJNY SZCZEGÓŁ W SERIALU „KLAN” PRZYKUŁ UWAGĘ WIDZÓW. CZY FAKTYCZNIE BYŁA TO POLITYCZNA ZAGRYWKA? PRODUCENCI SERIALU DEMENTUJĄ PLOTKI

O tym się mówi w Polsce: CZY JEST SZANSA NA NORMALNE ZORGANIZOWANIE TEGOROCZNYCH KOMUNII ORAZ WESEL? MINISTERSTWO ZDROWIA ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI W TEJ SPRAWIE

O tym się mówi na świecie: NASZA PLANETA KOLEJNY RAZ JEST POWAŻNIE ZAGROŻONA? MAMY POWODY DO NIEPOKOJU? TRZY ASTEROIDY MKNĄ W KIERUNKU ZIEMI. NAUKOWCY USPOKAJAJĄ

Z życia gwiazd: EWA KRAWCZYK WYJAWIŁA, JAK CZUJE SIĘ PO ODEJŚCIU UKOCHANEGO MĘŻA. WDOWA PO KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU PRZEŻYWA OBECNIE BARDZO TRUDNY CZAS