Majówka zbliża się wielkimi krokami. Polacy zastanawiają się, w jaki sposób spędzić dłuższy weekend. Wiele zależy od tego, jakie obostrzenia będą obowiązywać w tym terminie.

Na temat zasad, które mają panować podczas długiego weekendu majowego, wypowiedział się rzecznik rządu. Piotr Muller postanowił skomentować sprawę, przy okazji wskazując, w jaki sposób będzie wyglądać odmrażanie gospodarki.

Piotr Muller/YouTube @PCG Academia
Piotr Muller/YouTube @PCG Academia

Rzecznik rządu o obostrzeniach na majówkę

Super Express zauważa, że komentarz Piotra Mullera nie jest szczególnie optymistyczny – nie wiadomo jeszcze co prawda, czego się spodziewać, jednak już teraz zapowiedział, że nie będzie żadnego większego poluzowania obostrzeń.

Nowe zasady zostaną zaprezentowane podczas środowej konferencji prasowej. Według wcześniejszych komentarzy ekspertów do poluzowania obostrzeń dojdzie prawdopodobnie regionalnie.

To, że hotele będą zamknięte, jest już jasne. Co jednak np. z ogródkami piwnymi w restauracjach? Jak zdradził rzecznik rządu – „dzisiaj będziemy o tym dyskutować”. Dodał, że nie ma co liczyć na „szerokie poluzowanie”.

Piotr Muller. Źródło: Youtube Telewizja Republika
Piotr Muller. Źródło: Youtube Telewizja Republika

Przyznał jednak, że „od przyszłego poniedziałku kilka rzeczy zostanie skorygowanych”. Na pytanie, które branże mają szanse na otwarcie, odparł, że należy przyjrzeć się temu, w jakiej kolejności je zamykano – teraz ma obowiązywać odwrotna kolejność.

Co z obostrzeniami na świeżym powietrzu? Wygląda na to, że nie ma co liczyć na ich poluzowanie, np. zniesienie obowiązku noszenia maseczek na dworze.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZA DWA MIESIĄCE W ŻYCIE WCHODZI WAŻNY DLA POLSKICH KIEROWCÓW PRZEPIS. TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, BO ZA GROZI ZA TO MANDAT. CHODZI O BEZPIECZEŃSTWO

O tym się mówi w Polsce: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI, JEŚLI NIE PRZESTRZEGAJĄ PEWNEGO PRZEPISU. W TYM PRZYPADKU MOŻE CZEKAĆ WYSOKI MANDAT. MOWA O KLATKACH SCHODOWYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĄŻĘ HARRY ZŁOŻYŁ WIĄŻĄCĄ OBIETNICĘ WBREW WOLI MEGHAN? CZY SZYKUJE SIĘ ZATEM KOLEJNY SKANDAL W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ

Z życia gwiazd: ZABRAKŁO WŚRÓD NAS WOKALISTKI UWIELBIANEGO PRZEZ POLAKÓW ZESPOŁU. PRZY ICH HITACH BAWIONO SIĘ W LATACH DZIEWIĘĆDZIESIĄTYCH. ARTYSTKA MIAŁA 45 LAT