Kiedy rok temu w całym kraju został wprowadzony lockdown łudziliśmy się, że kolejną Wielkanoc będziemy mogli spędzić zupełnie normalnie. Niestety, dziś już wiemy, że tak się nie stanie, a najbliższa Wielkanoc znów będzie inna niż wszystkie.

Jak będzie wyglądać tegoroczna Wielkanoc?

Jak informuje portal Super Express, warszawskie parafie podjęły już decyzje o tym, jak będzie wyglądać Wielka Sobota. Jak się okazuje, Prymas Polski – arcybiskup Wojciech Polak apelował do wszystkich parafii, aby święcenie pokarmów odbywało się tak, jak w ubiegłym roku, czyli w domowym zaciszu.

Co więcej, duchowny podkreślił, że święcenie pokarmów w kościołach jest możliwe tylko tam, gdzie można dokonać tego przed kościołem, na otwartej przestrzeni. Arcybiskup zaznaczył, że takie święcenie parafie mogą zorganizować, jednak nie jest to konieczne!

W Warszawie wiele parafii zrezygnowało zatem z organizacji święcenia pokarmów na terenie kościołów. Parafia pw. NMP Matki Zbawiciela opublikowała na swojej stronie stosowny komunikat w tej sprawie.

Nie ma konieczności święcenia pokarmów!

- Poświęcenia pokarmów w tym roku w naszym kościele nie będzie. Zachęcamy do skorzystania z formy poświęcenia pokarmów w gronie rodzinnym. Stosowną modlitwę znajdziemy na naszej stronie parafialnej – możemy przeczytać.

W przypadku Kościoła pw. św. Augustyna święcenie wielkanocnych pokarmów będzie zorganizowane na otwartej przestrzeni w godzinach od 8 do 17. Dodatkowo parafia prosi o zachowanie zasad sanitarnych podczas święcenia.

Warto przypomnieć, że w ubiegłą sobotę wprowadzone zostały nowe obostrzenia, według których limit wiernych mogących przebywać w świątyni w jednym czasie to jedna osoba na 20 metrów kwadratowych. Dodatkowo pomiędzy poszczególnymi osobami musi zostać zachowany dystans 1,5 metra.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BARDZO WAŻNA INFORMACJA! SANEPID ZADECYDOWAŁ O WYCOFANIU ZE SKLEPU PRODUKTU ZNANEJ MARKI. JEGO SPOŻYCIE MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA

O tym się mówi w Polsce: KORONAWIRUS ZBIERA CORAZ WIĘCEJ OFIAR. SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. JEDEN Z LEKARZY DOSADNIE POWIEDZIAŁ, CO MYŚLI, O PODEJŚCIU WIELU OSÓB

O tym się mówi na świecie: NA TAKĄ WIADOMOŚĆ BRYTYJCZYCY CZEKALI JUŻ OD DŁUGIEGO CZASU! CZY TO KONIEC KONFLIKTU POMIĘDZY KSIĘCIEM WILLIAMEM I KSIĘCIEM HARRYM

Z życia gwiazd: MAGDA GESSLER POPEŁNIŁA WPADKĘ PODCZAS NAGRYWANIA „KUCHENNYCH REWOLUCJI”. TEGO W TELEWIZJI NIE ZOBACZYMY! W SIECI ZNALAZŁO SIĘ NAGRANIE Z TELEFONU