Media poinformowały o druzgocącej stracie. Zmarła 101-letnia wojenna weteranka, która ma na swoim koncie spore zasługi. 22 maja skończyłaby 102 lata.

Odeszła 101-letnia bohaterka

Portal Fakt poinformował, że zmarła Anna Koźmińska. Kobieta miała 101 lat, była Najstarszą Sprawiedliwą wśród Narodów Świata. Na swoim koncie miała zasługi, o których pamięta się do dziś.

Anna Koźmińska. Źródło: Youtube Niezależny Serwis Wiadomości
Anna Koźmińska. Źródło: Youtube Niezależny Serwis Wiadomości

Anna Koźmińska bowiem podczas II wojny światowej pomogła pewnemu chłopcu pochodzenia żydowskiego – to dzięki niej uszedł z życiem.

To ogromna strata dla Polski. Pogrzeb Anny Koźmińskiej miał miejsce 30 marca w kościele na Starych Powązkach w Warszawie.

Narodowa bohaterka zmarła 24 marca w Warszawie. Był to Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. O jej śmierci opinia publiczna dowiedziała się z informacji, którą w mediach zamieszczono na Facebookowym profilu Polscy Sprawiedliwi / Portal Muzeum POLIN.

Świece, śmierć. Źródło: Youtube Enhance your mind
Świece, śmierć. Źródło: Youtube Enhance your mind

Anna Koźmińska określana była jako odważna, dobra, skromna. Niegdyś pomogła Abrahamowi Jabłońskiemu – chłopiec podczas wojny, gdy doczekał się pomocy, miał tylko osiem lat.

Anna Koźmińska otrzymała tytuł Sprawiedliwej wśród Narodów Świata w 1991 roku. W 2016 roku zaś dostała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski z rąk samego prezydenta.

Zmarła bohaterka narodowa została pochowana w rodzinnym grobie na Cmentarzu Powązkowskim.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: „SANATORIUM MIŁOŚCI 3”: JANINA I ZBYSZEK JEDNAK ZOSTALI PARĄ? STAŁO SIĘ JASNE, JAK POTOCZYŁO SIĘ ŻYCIE LUBIANYCH PRZEZ WIDZÓW UCZESTNIKÓW PROGRAMU TVP

O tym się mówi w Polsce: ODWAŻNA DECYZJA PARAFII W POLSCE. KSIĘŻA ZDECYDOWALI SIĘ NA NIETYPOWY KROK CHWILĘ PRZED WIELKANOCĄ. WIERNI NIE BĘDĄ MOGLI W OGÓLE WEJŚĆ DO KOŚCIOŁA

O tym się mówi na świecie: KOBIETA ZORIENTOWAŁA SIĘ, ŻE SZNUREK NA KLAMCE AUTA NIE ZNALAZŁ SIĘ TAM BEZ POWODU. JEJ PRZERAŻENIE OKAZAŁO SIĘ SŁUSZNE

Z życia gwiazd: ROBERT LEWANDOWSKI OTRZYMAŁ KIEPSKIE WIEŚCI! UWIELBIANY PIŁKARZ MA DRUZGOCĄCĄ DIAGNOZĘ LEKARZY. SZYKUJE SIĘ DŁUGA PRZERWA? NIE MA CO LICZYĆ NA REKORD