Już wkrótce pojawić ma się nowy plan gospodarczy określany przez rząd „Nowym Ładem”. Okazuje się, że założeniem programu jest poprawienie "losu wielu polskich rodzin".

2020 rok zdecydowanie dał w kość każdemu z nas. Obecna sytuacja w Polsce i na świecie odbiła się na codzienności, której doświadczamy, a pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele marzeń i planów. Na szczęście rządzący mają plan na to, jak poprawić naszą sytuację.

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki
Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki

Rzecznik rządu Piotr Muller, który jakiś czas temu był gościem Polskiego Radia poinformował o tym, że w rządzie trwają prace nad „Nowym Ładem”. Szczegóły programu będą znane już w sobotę, kiedy to premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński przedstawią „Nowy ład”.

Nowy projekt rządu zakłada podniesienie składki zdrowotnej z 9 na 10 procent. Co ważne zmiany nie dotkną najbiedniejszych. Ci, którzy zarabiają najmniej otrzymają najwięcej, Ci których dochody wynoszą ponad 10 tysięcy złotych brutto zapłacą większe podatki. Ponadto PiS chce podnieść kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł . W tym przypadku zwolnieni z PIT zostali by Ci emeryci, którzy otrzymują świadczenie niższe niż 2500 tys zł. Emeryci z najmniejszym świadczeniem (1250,88 zł brutto) zyskałby na tym rozwiązaniu ok. 60 zł netto.

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński

Jak informował portal "Życie": DODA ODWAŻNIE POKAZUJE SWOJE WDZIĘKI W SIECI, A FAN PORUSZYŁ SPRAWĘ RADOSŁAWA MAJDANA. WOKALISTKA POSTANOWIŁA ODPOWIEDZIEĆ NA KOMENTARZ „PO SWOJEMU”

Portal "Życie" pisał również: OJCIEC RYDZYK PRZESZEDŁ SAMEGO SIEBIE! ZAMIERZA UCZYĆ POLAKÓW OBRACANIA PIENIĘDZMI ZGODNIE Z WOLĄ BOŻĄ? SPECJALNE ZAPROSZENIE OD RADIA MARYJA

Pisaliśmy również o: IZABELA JANACHOWSKA WYDAŁA FORTUNĘ NA WÓZEK DLA SWOJEGO MAŁEGO SYNKA? MAŁY CHRISTOPHER JEŹDZI W SPACERÓWCE NICZYM KRÓL. TO MODEL Z GÓRNEJ PÓŁKI