Oficjalnie potwierdzono już, że Rafał Trzaskowski zakaził się wirusem SARS-CoV-2. W piątek polityk informował, że jest na kwarantannie w związku z pozytywnym wynikiem testu w kierunku COVID-19, który otrzymała zarówno jego żona Małgorzata, jak i ich dzieci.

„Ze względu na chorobę mojej żony przebywam na kwarantannie. Na razie jestem zdrowy - test robiłem wczoraj. Pracuję zdalnie” – informował wczoraj prezydent Warszawy w mediach społecznościowych.

Kolejny test niestety jednak wykazał, że Trzaskowski zakaził się koronawirusem. Wcześniej polityk miał kontakt z wieloma osobami. W środę uczestniczył w ostatnim pożegnaniu Jana Lityńskiego, a w czwartek konferencję z dziennikarzami.

Jak się czują Trzaskowscy?

Rafał Trzaskowski poinformował, że na razie czuje się dobrze. Mniej szczęścia ma jednak jego żona. Małgorzata Trzaskowska narzeka na gorączkę.

Wcześniej przekazała, że koronawirus objawiał się u niej na początku jako zwykłe przeziębienie. Przez pierwsze dni odczuwała tylko bór gardła i chrypkę dlatego należy zwracać uwagę na te objawy.

„Choruję w domu i mam nadzieję, że tak pozostanie. Operacyjnie także dajemy radę. Dzięki wspaniałym sąsiadom i znajomym łatwiej pokonać wszystkie przeszkody.” – mówi Małgorzata Trzaskowska.

Jak zapewnia z kolei prezydent Warszawy, dopóki będzie się dobrze czuł, to zamierza pracować zdalnie. Inne obowiązki przejmie z kolei Michał Olszewski, który jest wiceprezydentem stolicy.

To też może cię zainteresować: Tabloid opublikował zdjęcia z mieszkania rodziców prezydenta Polski. Wszyscy są zaskoczeni jak mieszkają Jan i Janina Duda

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Justyna Żyła opowiedziała szczerze o tym jak sobie radzi w tej roli. Trudne zadania to jej specjalność. Wiele kobiet ją na pewno zrozumie

O tym się mówi: Czarne chmury nad popularnym serialem. Co będzie dalej ze „Światem według kiepskich”? Ninia Terentiew podjęła decyzję w tej sprawie

Portal „zycie.news” pisał również o: Najnowszy wpis Doroty Brejzy w mediach społecznościowych robi prawdziwy szał. Internauci nie mogą powstrzymać się ze śmiechu. Chodzi o powód rozwodu