Papież Franciszek przejął funkcję papieża po Benedykcie XVI, który zrezygnował z Piotrowego tronu i odszedł na emeryturę. Każdy papież nosi na barkach niewiarygodnie wielką odpowiedzialność. Codziennie podejmuje decyzje, które mają wpływ na cały świat wiary.

Już w styczniu papież Franciszek podjął przełomową decyzję i dopuścił kobiety do akolitatu i lektoratu. Okazuje się, że teraz poszedł o krok dalej.

Historyczna decyzja papieża Franciszka zaskoczyła wiernych

W styczniu apież Franciszek dokonał przełomowej zmiany w życiu kościoła. Dzięki zmianie zapisu Kodeksu Prawa Kanonicznego kobiety będą miały możliwość posługi lektoratu i akolitatu.

Papież Franciszek poddał wówczas modyfikacji paragraf Kodeksu Prawa Kanonicznego, które od teraz uznaje dopuszczenie kobiet do akolitatu i lektoratu. Jak zaznaczył papież Franciszek to, ze kobiety czytają Słowo Boże nie jest żadną nowością i było praktykowane w wielu parafiach.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Warto podkreślić, nie oznacza to, iż kobiety będą mogły od teraz przyjmować święcenia kapłańskie. Jak zaznaczył papież Franciszek w przytaczanych słowach Jana Pawła II, kościół nie ma praw do udzielania święceń kobietom.

To przełomowy krok dla Kościoła

Jednak to nie jedyna zaskakująca decyzja, którą podjął papież Franciszek. Okazuje się, że kobiety mogą liczyć na dużo więcej.

Jak donosi TVP Info, papież Franciszek posunął się krok dalej. Głowa Kościoła 6 lutego mianowała zakonnicę Nathalie Becquart na stanowisko jednego z dwóch podsekretarzy Synodu Biskupów. Oznacza to, że Francuzka, należąca do zgromadzenia ksawieranek, będzie mogła głosować podczas Synodu.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Nigdy wcześniej żadna kobieta nie miała takich uprawnień. Pewne jest, że papież Franciszek chce włączać kobiety w procesy decyzyjne zachodzące w Kościele, a ten gest ma dla nich ogromne znaczenie.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO