Ślub Diany i Karola – nazwany „ślubem stulecia” – mimo bajecznej oprawy, niesamowitej sukni, wręcz filmowego przebiegu nie powinien był się wydarzyć. Rozwód z powodu różnic nie do pogodzenia – choć przez fakt, że kompletnie się nie znali, spotykając się przed ceremonią raptem 13 razy – był do przewidzenia niemal od początku.

Małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola był kompletną porażką

Ta para była całkowicie niedobrana – ona 20-letnia dziewczyna z dobrego domu, on starszy od niej o 12 lat młody mężczyzna, która miał na koncie wiele romansów, słynął z tego, że nie był specjalnie wierny, zdążył się już oświadczyć Camilli i miał świadomość tego, jak wielkie ma powodzenie jako przyszły król.

W trakcie pierwszego wspólnego wywiadu po zaręczynach Karol odpowiedział jednak wymijająco na pytanie o to, czy się kochają. To zapaliło światło ostrzegawcze w głowie przyszłej księżnej. Była jednak młoda i nieświadoma konsekwencji swojej decyzji.

Księżna Diana. Źródło: youtube.com
Księżna Diana. Źródło: youtube.com
Księżna Diana. Źródło: youtube.com

Małżeństwo popsuło się bardzo szybko – już 5 lat po ślubie Karol zaczął romansować z powrotem z Camillą, a niepocieszona Diana również szukała innych męskich ramion, by się pocieszyć. Para ogłosiła separację w 1992 roku, a rozwód nastąpił w 1996 roku.

To nieprawdopodobne, jak źle Lady Di potraktowała swoją macochę

Okazuje się, że nieudane małżeństwo nie było jedynym problemem księżnej ludzkich serc. Gdy Diana była małą dziewczynką jej rodzice się rozwiedli. Sąd zdecydował, że Diana i jej rodzeństwo zostaną z ojcem.

Edward Spencer był przykładnym ojcem, który całkowicie oddał się dzieciom. Jednak po jakimś czasie ponownie się zakochał, co nie spodobało się jego dzieciom.

Wybranką Edwarda była rozwódka Raine. Dzieci pana Spencera nie darzyły sympatią jego nowej miłości. W filmie dokumentalnym „Zła macocha księżnej Diany” możemy zobaczyć jak trudna była relacja pomiędzy księżną Dianą a Raine.

Księżna Diana. Źródło: Youtube TopMotionClips
Księżna Diana. Źródło: Youtube TopMotionClips

Podczas jednej z kłótni, która miała miejsce na przyjęciu w Althorp, Diana rzuciła się nawet na macochę i finalnie zepchnęła kobietę ze schodów. Na szczęście Raine nie stało się nic poważnego.

Co zaskakujące, po śmierci Edwarda Spencera relacja pomiędzy Lady Di a Raine znacznie się polepszyła. Kobiety często się ze sobą spotykały i pomagały w codziennych rozterkach.

Księżna Diana. Źródło: Youtube Netflix Film Club
Księżna Diana. Źródło: Youtube Netflix Film Club

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO