Paweł Adamowicz był cenionym i lubianym przesz mieszkańców prezydent Gdańska, a jego tragiczna śmierć wpisała się w historię Polski. Ostatnio w sieci pojawiło się nagranie, które przedstawia rodziców tragicznie zmarłego polityka.

W sieci pojawiło się nagranie rodziców Pawła Adamowicza

Na facebookowym profilu Piotra Adamowicza, brata tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, pojawiło się nagranie rodziców mężczyzny. Jak się okazuje, starsza para pomimo przykrych wspomnień z finałem WOŚP, wciąż wspiera akcję Jurka Owsiaka.

W krótkim na nagraniu tata zmarłego Pawła Adamowicza, pan Ryszard, zachęca Polaków do udziału w zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poruszający filmik można zobaczyć tutaj:

Ponad dwa lata temu Polska pożegnała prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza

13 stycznia 2019 roku prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, został zaatakowany przez nożownika. Cały dramat rozegrał się w trakcie zakończenia finału WOŚP, już po 20:00 – podczas trwania „Światełka do nieba”.

Rodzina tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza długo nie mogła się pogodzić z tym, co ją spotkało. Teraz powoli godzą się ze stratą i jak widać wciąż wspierają akcję WOŚP.

Śmierć Pawła Adamowicza została upamiętniona w Gdańsku. W mieście pojawiła się tablica, która ma przypominać o prezydencie.

Paweł Adamowicz. Źródło: youtube.com
Paweł Adamowicz. Źródło: youtube.com
Paweł Adamowicz. Źródło: youtube.com

Wspomniana tablica znajduje się blisko średniowiecznej Katowni. Znajdują się na niej słowa, które prezydent powiedział chwilę przed śmiercią.

„Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem Solidarności. Gdańsk jest najcudowniejszym miejscem na świecie"

– głosi napis na pamiątkowej tablicy.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO