Jak informuje portal Onet, dawcy krwi mogą liczyć na dodatkowe ulgi. Jakie warunki muszą spełnić by otrzymać nagrodę?

Wspaniała nagroda dla dawców krwi

W okresie pandemii liczba dawców krwi znacznie zmalała. Prawdopodobnie jest to spowodowane izolację i strachem przed wychodzeniem z domu. Niestety w bankach krwi brakuje tego cennego płynu.

Dlatego państwo postanowiło zachęcić Polaków do oddawania tego cennego płynu potrzebującym i nagrodzą krwiodawców dodatkowymi nagrodami.

Od 21 stycznia 2021 r. osoby, które oddają krew mogą liczyć nie na jeden, jak to było wcześniej, ale aż dwa dni wolnego od pracy. Mało tego, urlop ten będzie w 100 proc. płatny. Wystarczy pokazać pracodawcy zaświadczenie o oddaniu krwi.

Oddawanie krwi. Źródło: youtube.com
Oddawanie krwi. Źródło: youtube.com
Oddawanie krwi. Źródło: youtube.com

Dodatkową nagrodą zostaną nagrodzeni dawcy krwi, którzy zmagali się z koronawirusem. Krew ozdrowieńców ma bowiem przeciwciała, które mogą uratować innych chorych.

Takiego wyróżnienia nikt się nie spodziewał

Ozdrowieńcy, którzy oddali krew lub jej składniki, w czasie pandemii co najmniej trzy razy, mogą liczyć na dodatkową zniżkę na przewozy komunikacji zbiorowej.

Oddawanie krwi. Źródło: youtube.com
Oddawanie krwi. Źródło: youtube.com
Oddawanie krwi. Źródło: youtube.com

Zaświadczenie, które pozwoli na skorzystacie ze zniżki może wydać regionalne centrum krwiodawstwa, Centrum MSWiA lub Wojskowe Centrum. Zniżka będzie ważna sześć miesięcy. Dzięki temu krwiodawcy będą mogli skorzystać z komunikacji zbiorowej 33 proc. taniej.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO