Jurek Owsiak oraz Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której jest założycielem i prezesem, są słynne w całej Polsce. Choć można mieć o nim różne zdanie, jednemu nie da się zaprzeczyć – mężczyzna wkłada całe swoje serce w zebranie środków dla potrzebujących.

Dzięki niemu i WOŚP do kolejnych szpitali trafia specjalistyczny sprzęt czy karetki, które często ratują zdrowie i życie potrzebujących. Co roku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane są ogromne pieniądze. Na co zostaną przeznaczone tym razem?

Tegoroczny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wyjątkowy

W 1993 roku, gdy WOŚP zagrała po raz pierwszy, zebrano ponad 2,42 mln złotych. Później padały już kolejne rekordy. Co więcej, Fundacja – jak wskazało badanie z 2014 roku – cieszy się zaufaniem aż 87% badanych Polaków.

Jerzy Owsiak. Źródło: youtube.com
Jerzy Owsiak. Źródło: youtube.com
Jerzy Owsiak. Źródło: youtube.com

Ostatni rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli 191 928 733,56 zł, padł w 2019 roku. W 2020 roku zebrana kwota wynosiła 186 133 610,66 zł. Przez wszystkie lata działania fundacji zebrano ponad 1,3 mld złotych!

Na co zostaną przeznaczone ogromne pieniądze z akcji Jurka Owsiaka?

Pandemia zmieniła charakter WOŚP – w tym roku zbiórka trwa internetowo, głównie w mediach społecznościowych. Organizowane są także coroczne aukcje na Allegro, a bezpłatne koncerty, które zwykle odbywały się na otwartej przestrzeni, w miastach, zostaną także przeniesione do sieci.

Jerzy Owsiak. Źródło: youtube.com
Jerzy Owsiak. Źródło: youtube.com
Jerzy Owsiak. Źródło: youtube.com

Tegoroczny Finał zostanie zorganizowany 31 stycznia 2021 roku. Celem wielkiej zbiórki WOŚP jest przeznaczenie końcowej kwoty na diagnostykę głowy, laryngologię i otolaryngologię. Ponadto Jurek Owsiak nie zaprzecza, że część zebranej kwoty pomoże w walce z koronawirusem.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO