Niestety rząd nie planuje luzowania obostrzeń. Jak potwierdziło minister zdrowia Adam Niedzielski póki co restrykcje zostaną utrzymane. Ma to związek z wieloma czynnikami. Przede wszystkim nieunormowaną sytuacją. Zdaniem resortu restrykcje mogłyby doprowadzić do wzmożonej transmisji koronawirusa.

Decyzję o tym, czy obostrzenia zostaną poluzowane czy przedłużone rząd ma podjąć w przeciągu kilku dni. Dziś, 27 stycznia o godzinie 10:00 miało miejsce spotkanie, w którym uczestniczył Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania rozmawiano przede wszystkim o restrykcjach.

Koronawirus, Warszawa
Koronawirus, Warszawa
Koronawirus, Warszawa

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapytany na chwilę przed spotkaniem o to, jakie kroki zamierza podjąć, odpowiedział, że jest zwolennikiem utrzymania restrykcji.

Niedzielski wspomniał także, ze w sytuacji kiedy w kraju pojawiła się brytyjska odmiana wirusa, zmniejszanie obostrzeń nie jest dobra decyzją.

Jak wiadomo brytyjski szczep koronawirusa SARS-CoV-2 został już zlokalizowany w Polsce. Jeśli szczep brytyjskiego wirusa wymknie się spod kontroli będziemy mieli do czynienia z powstaniem ogniska zachorowań. Jak już wiadomo pochodzący z Wielkiej Brytanii wirus jest ponad dwa razy groźniejszy od tego, który aktualnie znamy.

Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info
Adam Niedzielski / YouTube: TVP Info

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JADWIGA EMILEWICZ NIE PONIESIE KONSEKWENCJI ZA ZŁAMANIE OBOSTRZEŃ? ZDANIEM POLITYKA PISU NIE MA MOWY O ZŁAMANIU RESTRYKCJI. CO DALEJ ZE SPRAWĄ

O tym się mówi w Polsce: PROF. ANDRZEJ HORBAN SZCZERZE O ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM. WSKAZUJE PEWNĄ GRUPĘ, KTÓRA MA TYLKO 50% SZANS NA PRZEŻYCIE. O JAKICH OSOBACH MÓWI