Grozne śnieżyce w Polsce nie dają o sobie zapomnieć. IMGW ostrzega przed kolejnymi atakami. Niektóre rejony kraju przezywają prawdziwy śnieżny Armagedon.

W wielu miejscach ogromne śnieżyce uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Są miejsca, w których zaczęło już brakować prądu. Jak podaje PGE Dystrybucja SA. W Białymstoku, około 60 tysięcy mieszkańców Podlasia nie ma energii elektrycznej w gospodarstwie domowym. Sztab kryzysowy walczy z problemem. Jeśli śnieżyce nie ustąpią może być znacznie gorzej. Już do południa Podlasie pokryła 35 centymetrowa warstwa śniegu. Do wieczora może spaść następne tyle.

Zima, śnieżyca/ YouTube Poland in the Lens
Zima, śnieżyca/ YouTube Poland in the Lens

Mieszkańcy wschodnich terenów kraju zmagają się dodatkowo z silnym wiatrem. Miejscami osiąga on nawet 70 km/h. Mocny wiatr powoduje zawieje i zamiecie śnieżne.

Wszystko przez utrzymujący się nad Ukrainą i Rosją niż, który przyniósł ogromne zachmurzenie, szczególnie dotkliwe dla mieszkańców pasma od Podlasia po Małopolskę. Mroźna masa powietrza spowoduje ochłodzenie. Słupki wskażą około 0 stopni Celsjusza. Mieszkańcom Mazowsza, Suwalszczyzny, Podlasia i Lubelszczyzny niż przyniesie obfite opady śniegu. Pokrywa śnieżna osiągnie do 10 cm. Krańce Polski nawiedzi niż z włoskiej Genui, który spowoduje śnieżyce. Pokrywa śnieżna w Tatrach może osiągnąć nawet 50 centymetrów.

Jak przewidują synoptycy koniec stycznia przyniesie kolejną falę mrozów oraz śnieżyc. Słupki w trakcie wskażą od – 4 stopni na Pomorzy do – 2 w Polsce zachodniej. Noce będą mroźne. Będzie od -20 do – 10 stopni. Taka temperatura utrzyma się do polowy lutego.

Zima, śnieżyca/ YouTube
Zima, śnieżyca/ YouTube

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 1 STYCZNIA WESZŁY W ŻYCIE KOLEJNE NOWE PRZEPISY. KAŻDY WŁAŚCICIEL DOMU JEDNORODZINNEGO BĘDZIE ZOBOWIĄZANY DO ZROBIENIA BARDZO WAŻNEJ RZECZY

O tym się mówi na świecie: JOE BIDEN KILKA LAT TEMU STRACIŁ DZIECKO. NOWY PREZYDENT USA UCZCIŁ PAMIĘĆ SYNA. JEGO PORUSZAJĄCE SŁOWA NA DŁUGO ZAPADNĄ W PAMIĘĆ

Z życia gwiazd: EDYTA HERBUŚ PRÓBUJE UDOWODNIĆ, ŻE CZYTANIE MOŻE BYĆ NAPRAWDĘ ATRAKCYJNE. NIESTETY, TO NIE KSIĄŻKA PRZYCIĄGA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ. ODWAŻNE ZDJĘCIE