Sejm uchwalił ustawę o 14. emeryturach. Nie wszyscy są zadowoleni. Eksperci alarmują, to nie najlepszy moment na tego typu decyzję. O co chodzi?

Sejm przyjął ustawę o 14. emeryturach

Sejm właśnie przyjął ustawę o waloryzacji emerytur i 14 emeryturze. Nowa emerytura wpłynie na konta seniorów już 1 marca i wyniesie co najmniej 1250zlotych.

Bonus do emerytury
Bonus do emerytury
Bonus do emerytury

Niestety eksperci są krytyczni wobec rządu. Jak twierdzi większość z nich to nie jest czas na zwiększanie dochodów emerytów. W czasie pandemii należy zadbać o tych, z których pieniędzy wypłacane są emerytury. Niestety gospodarka ma się coraz gorzej a przedsiębiorstwa upadają.

Innego zdania jest minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, która zapewnia, ze dla rządu PiS-u troska o materialną kwestie emerytów i rencistów jest najważniejsza.

Szacowany koszt 14 emerytury to dla rządu straty w wysokości 11,4 mld zł. Czternasta emerytura trafi na konta blisko 9,1 mln świadczeniobiorców. Znaczna większość, bo aż 7,9 mln emerytów otrzyma czternastkę w pełnym wymiarze, zaledwie 1,2 mln świadczeniobiorców otrzyma niższe świadczenie ze względu na dochody wyższe niż 2900 miesięcznie. 14. emerytura ma zostać wypłacana w listopadzie 2021 r.

Emeryt. Źródło: Youtube Onet News
Emeryt. Źródło: Youtube Onet News

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 1 STYCZNIA WESZŁY W ŻYCIE KOLEJNE NOWE PRZEPISY. KAŻDY WŁAŚCICIEL DOMU JEDNORODZINNEGO BĘDZIE ZOBOWIĄZANY DO ZROBIENIA BARDZO WAŻNEJ RZECZY

O tym się mówi na świecie: JOE BIDEN KILKA LAT TEMU STRACIŁ DZIECKO. NOWY PREZYDENT USA UCZCIŁ PAMIĘĆ SYNA. JEGO PORUSZAJĄCE SŁOWA NA DŁUGO ZAPADNĄ W PAMIĘĆ

Z życia gwiazd: EDYTA HERBUŚ PRÓBUJE UDOWODNIĆ, ŻE CZYTANIE MOŻE BYĆ NAPRAWDĘ ATRAKCYJNE. NIESTETY, TO NIE KSIĄŻKA PRZYCIĄGA NAJWIĘKSZĄ UWAGĘ. ODWAŻNE ZDJĘCIE