Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Piotrem Witwickim z "Interii" odniósł się do kwestii szczepień na Covid-19 i ich kolejności. Głowa państwa zapewniła, że kiedy przyjdzie jego pora z pewnością się zaszczpi. Dodał, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której przyjąłby szczepionkę przed swoimi rodzicami. Prezydent odniósł się również do kwestii szczepień aktorów, które wzbudziło spore kontrowersje.

Andrzej Duda o szczepieniach na Covid-19

Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie udzielonym naczelnemu "Interii" wskazał, że zostanie zaszczepiony, kiedy przyjdzie pora jego grupy wiekowej. Przyznał, że nie wyobraża sobie sytuacji, w której zostałby zaszczepiony przed swoimi rodzicami, niezależnie od tego, jak wysokie stanowisko piastuje.

Andrzej Duda przywołał w czasie wywiadu opinie, jakie miał usłyszeć od ekspertów, wskazujące, że ozdrowieńcy powinni być szczepieni w ostatniej kolejności. Zapewnił, że dostosuje się do reguł, jakie zostały okreslone przez rządzących. Prezydent podkreślił, że nie ma powodu, dla którego miałby zostać zaszczepiony poza kolejnością.

Odniósł się tym samym do kontrowersyjnego zaszczepienia aktorów i aktorek, które odbyło się w etapie dedykowanym personelowi medycznemu. "Widać, że w tej obawie pojawia się również cwaniactwo, że jak pojawi się możliwość, to się wepchamy". Prezydent podkreślił, że jest zwolennikiem przestrzegania reguł.

Nie tylko o szczepionach

Prezydent odniósł się również do kwestii przedłużającej się procedury obsadzenia stanowiska Rzecznika Praw Obywatelsich. Andrzej Duda podkreślił, że jest to kwestia mieszcząca się w kompetencjach parlamentu.

I choć preydent sam przyznał, że nie ma w tym zakresie prerogatyw, jego zdaniem godną rozważenia kandydaturą jest Jan Maria Rokita. Zdaniem Andrzeja Dudy, Rokita zna realia polityczne i "niedostatki prawa".

Całą rozmowę z głową państwa możecie przeczytać tutaj.

Co sądzicie o zaproponowanej przez prezydenta kandydaturze Jana Maria Rokity?

To też może cię zainteresować: Dojdzie do zmian w wieku emerytalnym? Będzie można otrzymać świadczenie, nie przekraczając 60 lub 65 lat. Chodzi o emerytury stażowe

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niekwestionowany sukces Polaków w 69. Turnieju Czterech Skoczni! Piotr Żyła znów zaskoczył podczas wywiadu

O tym się mówi: Katarzyna Figura dla każdego za 155 złotych? Tak znana aktorka dorabia w trakcie pandemii! Znalazła interesujący sposób na zarobek