Jak doskonale wiemy, tuż po Bożym Narodzeniu wprowadzone zostały obostrzenia, które mają na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wśród nich znajdują się także godziny dla seniorów.

Kiedy obowiązują godziny dla seniorów?

Przypomnijmy, że godziny dla seniorów obowiązują w sklepach spożywczych, drogeriach oraz aptekach i trwają od godziny 10 do 12. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że w weekend godziny dla seniorów nie obowiązują. A placówki Poczty Polskiej 6 stycznia nie obsługują obsługują klientów.

Na ten moment wprowadzone 28 grudnia obostrzenia są aktualne aż do 17 stycznia. Rząd nie podał jeszcze oficjalnych informacji na temat tego, jak dalej będzie kształtować się sytuacja związana z zasadami życia społecznego w czasie pandemii.

Jak jutro będziemy mogli zrobić zakupy?

Jutro w naszym kraju obchodzone jest święto Trzech Króli. Mimo, że zdecydowana większość sklepów nie będzie jutro działać, to niektóre osiedlowe sklepiki pozostaną otwarte. Czy zatem w ich przypadku będą obowiązywać godziny dla seniorów?

Jak informuje portal Biznes Wprost, jutro – 6 grudnia godziny dla seniorów będą przestrzegane. Święto Trzech Króli wypada bowiem w środę, a nie w weekend. Osoby, które nie ukończyły 60 lat nie zrobią zatem jutro zakupów pomiędzy godziną 10, a 12!

Warto także pamiętać, że za nieprzestrzeganie godzin dla seniorów grożą bardzo poważne kary! Jeśli nie zastosujemy się do przepisów może zostać na nas nałożony mandat od policji w wysokości nawet 500 złotych! Co więcej, sprawa może zostać skierowana do sanepidu, który ma uprawnienia do nałożenia na nas kary administracyjnej. Jej kwota kształtuje się w granicach od 10 do 30 tysięcy złotych! Lepiej więc odłożyć zakupy na nieco późniejsze godziny.

W jakich godzinach zrobimy zakupy? / YouTube: Kansas City Star
W jakich godzinach zrobimy zakupy? / YouTube: Kansas City Star

Jak informował portal "Życie": NIEUSTANNIE UJAWNIANE SĄ KOLEJNE INFORMACJE NA TEMAT SZCZEPIEŃ NA KORONAWIRUSA WŚRÓD CELEBRYTÓW. POJAWIŁO SIĘ OŚWIADCZENIE PARTNERKI EDWARDA MISZCZAKA

Przypomnij sobie: ADAM NIEDZIELSKI JEST NIEUGIĘTY W SPRAWIE SZCZEPIEŃ! MINISTER ZDROWIA OCZEKUJE WYJAŚNIEŃ OD REKTORA WARSZAWSKIEGO UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO

Portal "Życie" pisał również: ZAPOWIADANE PODWYŻKI STAŁY SIĘ FAKTEM. WPROWADZONO PODATEK CUKROWY. PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZABRAŁ GŁOS W TEJ SPRAWIE