"Dzień Dobry TVN" podaje, że bulwersująca sytuacja zaistniała w krakowskim szpitalu uniwersyteckim. Ludzki egoizm wziął górę, czy troska o bliskich za wszelką cenę?

Maciej Kawecki ostro o szpitalnych pracownikach administracyjnych

Dziekan warszawskiej Wyszczej Szkoły Bankowej, prezes Instytutu Lema i jednocześnie prowadzący technologiczny cykl w śniadaniowym programie "Dzień dobry TVN" dr Maciej Kawecki, opublikował pełen emocji post na swoim koncie na Facebooku.

Oburzony postawą dyrektora Centrum Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w ostrych słowach skomentował sytuację, jaka zaistniała w tej placówce.

Media obiegła informacja, że w wymienionej przez Macieja Kaweckiego placówce, zabrakło szczepionek na COVID-19 dla lekarzy. Wszystko przez "panie z administracji", które zanim zaszczepiono medyków, przyprowadziły do szczepienia swoich bliskich. W rezultacie, nie wszyscy lekarze się załapali.

Ależ to smutny obraz Polski na początek 2021 roku. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zabrakło właśnie szczepionek dla lekarzy, bo "panie z administracji" przyprowadziły wcześniej swoje rodziny do szczepienia. Zanim zaszczepili się lekarze. Cwaniactwo, które nas niszczy. Owszem, NFZ zezwolił na szczepienie bliskich, ale w razie braku chętnych lub wyczerpaniu potrzeb personelu szpitala i tylko gdy pozostawione dawki miałyby się ZMARNOWAĆ!!! Piętnować takie rzeczy a nawet karać!!

Z pełnego emocji wpisu wynika, że według zarządzającego zasobami Narodowego Funduszu Zdrowia, można było przyprowadzić na szczepienia swoich bliskich wówczas, gdy wszyscy chętni z personelu medycznego otrzymają swoją dawkę szczepionki, albo gdy istniałaby groźba, że szczepionki się zmarnują.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Ivan Komarenko nie odpuszcza. Ostro apeluje do Łukasza Szumowskiego słowami najnowszej piosenki "Mity i kity"

Zerknij: Ania Bardowska ma męża Bohatera. Grzegorz uratował człowieka. Co się stało