Jak podaje portal "Pikio", Janusz Korwin-Mikke pomimo braku uprawnień do kierowania samochodem, wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję z ciężarówką. Z ustaleń dziennikarzy "Rmf Fm" wynika, że polityk stracił prawo jazdy już 13 lat temu w związku z przekroczeniem liczby punktów karnych.

Janusz Korwin-Mikke spowodował kolizję

Kolizja, w jakiej brał udział polityk Konfederacji miała miejsce w poniedziałek 21 grudnia, około godziny 20:30 na ulicy Kraszewskiego w Otwocku. Kierujący samochodem miarki Fiat Janusz Korwin-Mikke podczas włączanie się do ruchu uderzyła w ciężarówkę, która jechała w prawidłowy sposób.

Na szczęście nikt w zdarzeniu drogowym nie ucierpiał. Obaj kierowcy zostali przebadani na obecność alkoholu, którego nie stwierdzono u żadnego z nich. Funkcjonariusze policji nie byli jednak w stanie ustalić, czy polityk Konfederacji posiada ważne uprawnienia do kierowania.

Kontrola policyjna/ YouTube @Onet News
Kontrola policyjna/ YouTube @Onet News
Kontrola policyjna/ YouTube @Onet News

Policjanci, nie byli w stanie potwierdzić w systemie, czy Janusz Korwin-Mikke ma ważne prawo jazdy. Sam polityk nie posiadał przy sobie dokumentu. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że Korwin-Mikke stracił uprawnienia w 2007 roku w związku z przekroczeniem dozwolonej liczby punktów karnych.

Starostwo powiatowe w Otwocku wskazuje, że od tamtego czasu Janusz Korwin-Mike nie dostarczył żadnych dokumentów, które potwierdzałyby, że odzyskał uprawnienia do kierowania samochodem. Kierowanie samochodem bez prawa jazdy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub do dwóch lat więzienia.

Sprawa trafiła do prokuratury

Z ustaleń "Rmf Fm" wynika, że sprawa Janusza Korwina-Mikke została skierowana już do prokuratury, która zdecyduje, czy wszcząć śledztwo w sprawie, czy je umożyć. Do sprawy odniósł się również sam zainteresowany za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Polityk stwierdził, że mamy tu do czynienia z "typowym sporem kompetencyjnym pomiędzy władzą sądowniczą i administracyjną". Janusz Korwin-Mikke dodał również, że jeździ tak już od dekady i przy żadnym zatrzymaniu przez policję nie miał w związku z tym problemów.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Najważniejsze informacje dla emerytów w pigułce. Emerytury stażowe, waloryzacja, wiek emerytalny, trzynastki i czternastki

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krystyna Pawłowicz w mocnych słowach podsumowała 2020 rok i ujawniła przewidywania na 2021. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki

O tym się mówi: Kiedy uwolnimy się od maseczek? Rzecznik rządu, Piotr Müller podał możliwe daty. Jest jednak warunek. Jaki