Portal "Strefa Biznesu" postanowił zapoznać czytelników z aktualnym kalendarzem niedziel, w które będziemy mogli udać się na zakupy w 2021 roku.

W 2021 roku spodziewajmy się siedmiu handlowych niedziel

Temat niedzielnych zmian pracy w handlu od zawsze budził emocje, choć w czasach PRL było normalne, że w niedzielę czas spędzało się z najbliższymi inaczej, niż w centrum handlowym, czy w sklepie na zakupach. W sobotę zaś, trzeba było się pospieszyć, gdyż sklepy były czynne zaledwie do 13:00 lub 14:00.

źródło: YouTube
źródło: YouTube
źródło: YouTube

Nikt wówczas nie narzekał na brak możliwości zrobienia niedzielnych zakupów, które zrobione były najpóźniej dzień wcześniej. Obecnie, konsumenci mogą zrobić zakupy niemal każdego dnia tygodnia, z wyłączeniem niektórych niedziel w miesiącu. Jaka jest zatem definicja niedzieli handlowej?

Z kalendarza niedziel handlowych wynika, że są to przeważnie ostatnie niedziele każdego miesiąca, więc zaraz po sylwestrowej zabawie - w obliczu pandemii w kameralnym gronie - nie zrobimy niedzielnych zakupów 3 stycznia 2021 roku.

Jeśli zatem rząd nie postanowi znieść zakazu handlu w niedzielę z powodu wprowadzonego stanu epidemicznego, w roku 2021 siedem niedziel będzie niedzielami, w które centra handlowe i markety będą stały przed nami otworem - o ile rząd znowu nie pozamyka nas w domach i szpitalach jednoimiennych. Jakie to dni w miesiącu?

*31 stycznia 2021 r.,
*28 marca 2021 r.,
*25 kwietnia 2021 r.,
*27 czerwca 2021 r.,
*29 sierpnia 2021 r.,
*12 grudnia 2021 r.,
*19 grudnia 2021 r.

Jeszcze nie wiadomo, jakie mogą nastać zmiany w zakresie handlu w nadchodzącym 2021 roku, jednak nie można wykluczyć zniesienia zakazu handlu w niedzielę z powodu wprowadzonej epidemii, oraz sześć miesięcy po jej odwołaniu.

Co o tym sązicie?

O tym się mówi: Małgorzata Rozenek-Majdan wróciła do formy po porodzie. Jej stylizacja na planie "Top Model" mocno przykuwa spojrzenia

Zerknij: Maryla Rodowicz zrobiła wstrząsające wyznanie. Nikt nie wiedział, że gwiazda przeżywa takie trudne chwile