Jak podaje portal "Pikio", Bronisław Komorowski 11 listopada otrzymał informacje o pozytywnym wyniku przeprowadzonego u niego testu na koronawirusa. Początkowo zakażenie przebiegało dość łagodnie, ale z czasem dolegliwości nasiliły się, a stan byłego prezydenta był na tyle poważny, że konieczna była hospitalizacja. Jak dziś czuje się były prezydent?

Bronisław Komorowski zakażony koronawirusem

Stan Bronisława Komorowskiego po zakażeniu koronawirusem był na tyle poważny, że przewieziono go ze szpitala w Sejnach na Suwalszczyźnie do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w stolicy. Były prezydent uskarżał sie na uporczywy kaszel oraz gorączkę. Z racji wieku oraz chorób współistniejących były prezydent narażony był na cięższe przebycie Covid-19.

Bronisław Komorowski/ YouTube @Radio Zet
Bronisław Komorowski/ YouTube @Radio Zet
Bronisław Komorowski/ YouTube @Radio Zet

Po opuszczeniu szpitala Bronisław Komorowski stwierdił, że z całą pewnością nie może potraktować Covidu, jako lekkiego przeziębienia. U byłego prezydenta rozwinęło się rozległe i ciężkie w przebiegu zapalenie płuc, którego skutki nadal odczuwa. Na szczęście stan zdrowia Brnisława Komorowskiego systematycznie się poprawia.

W jednym z wywiadów były prezydent przyznał, że czuje się już lepiej. Zdradził także, że udaje mu się chodzić na spacery i funkcjonować w miarę możliwości w normalny sposób. I choć prezydent Komorowski jest ozdrowieńcem zapewnił, że z pewnością skorzysta z możliwości zaszczepienia się na Covid-19 o ile takie szczepienie będzie dla ozdrowieńców dostępne. Zadeklarował nawet, że mógłby zaszczepić się przed kamerami.

Bronisław Komorowski/ YouTube @Tok FM
Bronisław Komorowski/ YouTube @Tok FM
Bronisław Komorowski/YouTube @Tok FM

A wy, rozważacie zaszczepienie się na Covid-19?

To też może cię zainteresować: Czy Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki poddadzą się szczepieniu? Wszystko jest już jasne. Znana jest data przyjęcia szczepionki przez władze

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jacek Kurski świętuje kolejny wielki sukces Telewizji Polskiej. TVP dzięki Krzysztofowi Krawczykowi znacząco wyprzedziło konkurencję

O tym się mówi: IMGW wydało alerty. Pogoda w tych częściach kraju będzie niebezpieczna. Na co należy uważać