W niektórych bankach cena za pewne świadczenie sięgała nawet 3 tys. złotych. Sprawą tą zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Finalnie cena została obniżona do 50 zł. O jakie świadczenie chodzi?

Banki obniżają koszty za pewne świadczenie

To nieprawdopodobne, a jednak. Jeszcze jakiś czas temu klienci musieli zapłacić bankom nawet 3 tysiące złotych za otrzymanie świadczenia o spłacie kredyty hipotecznego.

Cena zależała od banku oraz od tego z ilu lat miałoby być zestawienie spłaty kredytu. Wysokość opłaty za to świadczenie wahała się w Polsce od 100 do 3 tysięcy złotych.

Pieniądze dla emerytów / Youtube @Czas to Pieniądz
Pieniądze dla emerytów / Youtube @Czas to Pieniądz

Nie każdy mógł sobie pozwolić na zdobycie takiego dokumentu. W końcu jego cena zwala z nóg. Dlatego sprawą zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Teraz zamiast 3000 złotych klienci zapłacą jedynie 50 zł

Teraz, niezależnie od czynników, opłata za takie zestawienie będzie kosztować od 50 do 200 złotych. Ponadto banki, które pobierały od klientów aż tak wysoki świadczenia, zostaną ukarane.

Klienci banków potrzebowali dokumentów w celu poświadczenia opłaty kredytu w sądzie. Jednak wielu z nich nie mogło pozyskać potrzebnego zestawienia.

200 zł. Źródło: Youtube Narodowy Bank Polski
200 zł. Źródło: Youtube Narodowy Bank Polski

Zaświadczenie potwierdzające spłatę kredytu hipotecznego jest potrzebne między innymi podczas rozpraw sądowych dotyczących sprzedaży nieruchomości.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO