Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że za nieodpowiednie zachowanie na drodze można srogo zapłacić. Brawurowa jazda może nawet zakończyć się odebraniem prawa jazda. Jednak za dość nieoczywiste zachowania również można dostać mandat.

Za nieoczywiste wykroczenie można zapłacić sporą sumę

Kierowcy, którzy jeżdżą zbyt wolno również mogą zapłacić mandat. Zbyt wolna jazda, która utrudnia innym kierowcom podróż, może zostać ukarana mandatem od 50 do 200 złotych oraz dwoma punktami karnymi.

Osoby, które sprowadziły auto z innego kraju muszą pamiętać o odklejeniu naklejki określającej inne państwo. W innym wypadku grozi im mandat w wysokości 100 zł.

Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube

Przy parkowaniu należy pamiętać o tym, by zaparkować po prawej stronie jezdni. Parking po lewej stronie może kosztować nawet 100 zł. Oczywiście są wyjątki, które dotyczą obszarów zabudowanych na drodze jednokierunkowej lub dwukierunkowej o słabym ruchu.

To nieprawdopodobne, za co można dostać mandat

Osoby, które utrudniają wyprzedzającemu pojazdowi powrót na właściwy pas ruchu również zostaną ukarane. Takie zachowanie jest niedopuszczalne i grozi za nie kara 350 zł i trzy punkty karne.

Mandat karny YouTube
Mandat karnt YouTube

Za źle ustawiony fotelik dziecięcy kierowca również może dostać mandat – tym razem w wysokości 150 zł. W tym przypadku warto jednak poczytać instrukcję lub zapytać specjalisty, jak zainstalować fotelik. W końcu zdrowie i życie naszych pociech powinno być najważniejsze.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO