Jak podaje portal "Lelum", zakaz poruszania się w Sylwestra jest szeroko krytykowany. Niestety najnowsze słowa rzecznika rządu Piotra Müllera wskazują, że podobny scenariusz nie jest także wykluczony w czasie Wigilii oraz Świąt Bożego Narodzenia.

Zakaz poruszania się nie tylko w Sylwestra?

Wigilia i Boże Narodzenie będą w tym roku inne niż do tej pory. Ze względu na epidemię koronawirusa będą bardziej kameralne, jedynie w gronie domowników i pięć osób spoza gospodarstwa domowego. Premier wspólnie z ministrem zdrowia apeluje do Polaków, żeby ograniczyli w tym czasie przemieszczanie się i zostali w domu.

Czy rząd zdecyduje się jednak na wprowadzenie w czasie Wigilii oraz Świąt Bożego Narodzenia zakazu przemieszczania się? Rzecznik rządu Piotr Müller stwierdził w rozmowie z "Radiem Zet", że nie da się wykluczyć takiego rozwiązania, bo pandemia jest nieprzewidywalna, a sytuacja nią wywołana dynamicznie się zmienia.

Piotr Müller/ YouTube @Telewizja Republika

Rzecznik dodał jednak, że przed świętami raczej nie spodziewałby się wprowadzenia takich obostrzeń, choć przy dynamicznie rozwijającej się sytuacji, trudno jest cokolwiek wykluczyć. Piotr Müller stwierdził również, że ewentualny zakaz przemieszczania się dotyczyłby przemieszczania się pomiędzy regionami i wynikałby z sytuacji, w której służba zdrowia stałaby się niewydolna.

Dlaczego kwarantanna narodowa dopiero od 28 grudnia?

Rzecznik rządu został zapytany w "Radiu Zet", dlaczego zdecydowano się wprowadzić kwarantannę domową dopiero po świętach. Piotr Müller stwierdził, że rządzący "Umówili się z obywatelami na pewne zasady".

W ciągu najbliższych dni ma zostać wydane rozporządzenie, które wprowadzi nowe obostrzenia, dzięki czemu obywatele będą mieli "jasną i klarowną" sytuację, co do czekających ich rygorów.

Choinka/YouTube @TheKretka1

Myślicie, że realny jest scenariusz wprowadzania zakazu poruszania się jeszcze przed świętami?

To też może cię zainteresować: Za zwykłe zakupy zapłacimy więcej niż dotychczas. Dlaczego? Wyższe ceny od stycznia 2021 są już pewne

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Ostrowska-Królikowska w poruszających słowach o święta. Po raz pierwszy spędzi je bez Pawła Królikowskiego

O tym się mówi: Na tę wiadomość czekało wielu uczniów. Centralna Komisja Egzaminacyjna wydała pilny komunikat dotyczący matur i egzaminów ósmoklasisty