Kilka dni temu minister zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował Polaków o nowych obostrzeniach, które mają pomóc w walce z pandemią. Zdecydowano, że od 28 grudnia do 17 stycznia będzie mieć miejsce narodowa kwarantanna, wprowadzająca wiele ograniczeń w życiu Polaków.

Ponadto w Sylwestra i Nowy Rok będzie obowiązywać godzina policyjna. Oznacza to, że zakaz wyjścia z domu i przemieszczania się będzie obowiązywał od godziny 19:00 31 grudnia do godziny 6:00 1 stycznia nowego roku.

Czy w okresie świąt zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się?

Wiele osób zastanawia się czy przed świętami możemy spodziewać się dodatkowych ograniczeń związanych z przemieszczaniem się. Piotr Mueller, rzecznik rządu, zapewnił na antenie Radia Zet, że Polacy nie mają powodów do obaw.

Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio
Piotr Muller. Źródło: Youtube Polskie Radio

Zdaniem rzecznika w aktualnym rozporządzeniu do 27 grudnia nie będzie żadnych zmian i dodatkowych obostrzeń.

Rzecznik rządu, Piotr Mueller, rozwiewa wszelkie wątpliwości

Piotr Mueller zaznaczył również, iż podobne restrykcje wprowadzone mogą zostać dopiero wtedy, gdy służba zdrowia stanie się zupełnie niewydolna w wyniku wysokiej liczby zakażeń wirusem.

Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com
Mateusz Morawiecki. Źródło: youtube.com

Ograniczenia mogłyby wtedy działać na podobnej zasadzie, co w innych krajach - tzn. zakładać zakaz przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi regionami. Mueller uspokaja jednak, że w ciągu najbliższych kilku dni nie powinny pojawić się żadne nowe decyzje w tej kwestii.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO