Najnowsze obostrzenia i restrykcje wprowadzone przez polski rząd nie spodobały się wielu obywatelom. Były senator Platformy Obywatelskiej, Robert Smoktunowicz, również zabrał głos w tej sprawie.

Polski rząd wprowadził narodową kwarantannę

Jak wynika z zapowiedzi rządzących, od 28 grudnia obowiązuje tak zwana kwarantanna narodowa, a w Sylwestra będzie obowiązywać godzina policyjna.

Oznacza to, że zakaz wyjścia z domu i przemieszczania się będzie obowiązywał od godziny 19:00 31 grudnia do godziny 6:00 1 stycznia nowego roku.

Mateusz Morawiecki/ YouTube: Onet news
Mateusz Morawiecki/ YouTube: Onet news
Mateusz Morawiecki/ YouTube: Onet news

Istnieją tylko cztery sytuacje wyjątkowe, kiedy owe obostrzenie można złamać - kiedy wystąpiła nagła potrzeba pojechania do szpitala czy apteki, nagła potrzeba pomocy osobie starszej, która mieszka sama, obowiązki zawodowe bądź wyprowadzenie psa.

Były polityk Platformy Obywatelskiej zabrał głos w sprawie ostatnich decyzji rządu

Możliwe, że kościoły również zostaną zamknięte we Wigilię i Boże Narodzenie. Ten pomysł zaproponował były minister zdrowia, Bartosz Arłukowicz.

Były senator Platformy Obywatelskiej, Robert Smoktunowicz, wypowiedział się na ten temat i stanął w obronie obecnego rządu i katolików, choć sam osobą wierzącą nie jest.

Były polityk napisał na Twitterze, że żądanie zamknięcia świątyń w te ważne dla katolików dni jest podłe. Ponadto stwierdzenie, że w Polsce panuje dyktatura tylko dlatego, że w sylwestra zabronione są jakiekolwiek imprezy, także jest dla Roberta Smoktunowicza całkowicie niezrozumiałe.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO