Niebywale zaskakująca decyzja rządzących właśnie ujrzała światło dzienne. Telewizja Polska otrzyma aż 2 miliardy złotych. Internauci nie kryją ogromnego oburzenia!

Właśnie do sieci trafiły najnowsze ustalenia partii rządzącej dotyczące celu, na jaki zostanie przeznaczony budżet państwa w roku 2021 w kwocie aż dwóch miliardów złotych.

Ustalono, że tak niebotyczna kwota trafi do... Telewizji Polskiej. Opozycjoniści od razu zgłosili niemal 900 poprawek do owej ustawy, lecz praktycznie żadna z nich nie została wzięta pod uwagę!

Opozycja nie kryje oburzenia!

Politycy z partii opozycyjnych proponowali, aby owy budżet przeznaczyć do sektorów, które zmagają się z brakami finansowymi spowodowanymi pandemią.

Wśród ich propozycji znalazło się między innymi wparcie finansowe lekarzy, pracowników oświaty, osób chorych psychicznie, osób zmagających się z przemocą domową oraz wiele innych pomysłów, które ostatecznie “przegrały” z dofinansowaniem telewizji publicznej.

- Nie pochylono się nad projektami dotyczącymi zdrowia, in vitro, czy edukacji, nie zechciano też przyznać środków na dodatki dla emerytowanych strażaków z ochotniczych straży pożarnych, którzy nadal jeżdżą do akcji – mówiła posłanka KO Krystyna Skowrońska.

Obrady sejmu/ screen YT
Obrady sejmu/ screen YT
Obrady sejmu/ screen YT