Nie żyje Michał Marusik

Jak podaje portal "Pikio", poinformowano o śmierci Michała Marusika, byłego europosła i byłego prezesa Kongresu Nowej Prawicy. Mężczyzna zmarł 18 grudnia w wieku 69 lat. W mediach nie podano przyczyny zgonu.

Tę przykrą wiadomość przekazał gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Majewski. W mediach społecznościowych zamieścił pożegnalny wpis.

Youtube

Dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość. Dziś zmarł Pan Michał Marusik, poseł do Parlamentu Europejskiego w latach 2014-2019, prezes Kongresu Nowej Prawicy, w latach 80' uczestnik strajków w Rafinerii Gdańskiej, człowiek ideowej prawicy. Przemysław Majewski

Gdański radny był przez jakiś czas asystentem Michała Marusika. Majewski w swoim poście podziękował politykowi za przekazaną wiedzę i doświadczenie.

Michał Marusik urodził się w 1951 roku w Skrzynkach. Uczył się w Tomaszowie Mazowieckim i właśnie tam już podczas technikum działał w środowiskach opozycyjnych. Następnie współorganizował strajk w 1980 roku, który odbył się w jego pracy. Od 2014 do 2019 roku był europosłem, a od 2015 do 2017 prezesem Kongresu Nowej Prawicy.

Youtube

To również może Cię zainteresować: ZOFIA ZBOROWSKA WYJAWIŁA ZA DUŻO W WYWIADZIE? POCHWALIŁA SIĘ ZARĘCZYNAMI I RANDKAMI

Zobacz także: BARBARA KURDEJ-SZATAN ZMIENIA PLANY. JEJ MARZENIA SĄ ZATRZYMANE