Zaczyna się już świąteczna gorączka. Jak co roku w wielu miejscach na całym świecie trwają intensywne przygotowania do ulubionego okresu w roku dla wielu z nas, czyli Bożego Narodzenia. Zarówno w domach, jak i na ulicach miast pojawiają się liczne świąteczne ozdoby oraz bogato przystrojone choinki.

Choinka to nieodłączny element świat Bożego Narodzenia. Wielu Polaków nie wyobraża sobie grudnia bez ubranego w kolorowe bombki i lampki drzewka. Niektórzy jeszcze przed Mikołajkami decydują się na jej zakup.

Żywa choinka tworzy niepowtarzalny klimat. Jej zapach roznoszący się po całym domu sprawia, że czas spędzany w gronie bliskich staje się jeszcze bardziej wyjątkowy. Wielu ludzi nie wyobraża sobie świąt bez żywego drzewka, jednak są tacy, którzy ze względu na obawy związane z gubieniem przez nie igieł, świadomie wybierają sztuczne.

Czas ubrać choinkę! / YouTube:  Mixes
Czas ubrać choinkę! / YouTube: Mixes

Boże Narodzenie 2020. Jaką choinkę wybrać?

Nie jest tajemnica, ze tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą zupełnie inne niż dotychczas. Jednak wszyscy staramy się robić wszystko, by uratować zbliżające się święta. W związku z tym nie rezygnujemy z pielęgnowania tradycji. Jedną z nich jest ubieranie choinki. Jakie drzewko swiateczne kupić?

Okazuje się, ze drzewkiem, które wytrzyma w naszym domu najdłużej jest jodła kaukaska. Ci, którzy natomiast decydują się na choinki sztuczne musza niestety zainwestować nieco więcej. Ceny choinek żywych zaczynają się od 30 złotych (te najmniejsze) do 200 złotych za najdroższe. Sztuczne drzewka są znacznie droższe, jednak należy pamiętać o tym, ze posłużą nam na dłużej. Niestety nie dadzą takiego zapachu jak prawdziwa choinka, ale także nie będziemy musieli sprzątać suchych igieł. A wy jaka choinkę wolicie?

Choinka YouTube @Genialne
Choinka YouTube @Genialne

Tanio choinki można zakupić w popularnych sklepach. Lidl oferuje choinki od 29,99 zł za 60-80-centymetrowy świerk oraz 49,99 zł za jodłę kaukaską do 120 cm. Lidlowskie choinki możemy kupić w doniczkach.

Jak podaje Business Insider metrowa jodla kaukaska w markecie budowlanym OBI kosztuje niecałe 60 zł, koreańska o wysokości do 1,8 m 79,99 zł, a świerk serbski 69,99 zł. Jeśli chodzi o sztuczne drzewka na stojaku ceny za 1,6 metra zaczynają się od 179 zł. Górna granica to nawet kilkaset złotych.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: JAKIM WYKSZTAŁCENIEM MOŻE POCHWALIĆ SIĘ KATARZYNA DOWBOR? WIĘKSZOŚĆ JEST W BŁĘDZIE. ZNANA PREZENTERKA NIE JEST Z ZAWODU DZIENNIKARKĄ, A KIMŚ INNYM

O tym się mówi w Polsce: KOLEJNA WIELKA TAJEMNICA LECHA WAŁĘSY I JEGO RODZINY WYSZŁA NA JAW. WYGADAŁ SIĘ PRZYJACIEL BLISKICH BYŁEGO PREZYDENTA! CHODZI O DZIECI WAŁĘSÓW

O tym się mówi na świecie: 13 GRUDNIA BIEŻĄCEGO ROKU PRZEBUDZIŁA SIĘ ETNA. CZY TO ZNAK, BY JEDNAK ZACZĄĆ SIĘ SZYKOWAĆ NA NADEJŚCIE TRZECH DNI CIEMNOŚCI

Zerknij tutaj: PIOTR MACHALICA NIE MÓGŁ NACIESZYĆ SIĘ NOWYM ŻYCIEM. ODSZEDŁ TRZY MIESIĄCE PÓŹNIEJ. O CZYM MOWA