Unikatowy list oferowany jest przez Lawrences Auctioneers w Bletchingley w Surrey. Jego cena szacunkowa to 2 tysiące do 3 tysięcy funtów. Wystawcą korespondencji księżnej Diany jest prywatny kolekcjoner.

Wystawiony na aukcję list został napisany przez Królową Ludzkich Serc 5 grudnia 1990 roku. Diana napisała go do Ivy Woodward, którą poznała w szpitalu we wrześniu tego samego roku. Księżna odwiedzała wtedy ówczesnego męża, księcia Karola, który złamał rękę w trakcie gry w polo. Ivy Woodward czuwała przy synu, który zapadł w śpiączkę po wypadku.

Księżna Diana i Ivy bardzo się zaprzyjaźniły. Pomiędzy kobietami nawiązała się więź i porozumienie. Księżniczka Walii zdecydowała się nawet wysłać do poznanej w szpitalu kobiety bardzo osobisty list.

- Najdroższa Ivy, bardzo dużo o tobie myślałam, kiedy wszyscy zmierzamy w kierunku Bożego Narodzenia i zastanawiam się, jak traktuje cię życie – napisała księżna Diana.

Księżniczka Walii opisała w nim, co się dzieje przed świętami Bożego Narodzenia w Pałacu Buckingham. Poruszyła też temat swoich synów, wówczas 8-letniego księcia Williama i 6-letniego księcia Harry’ego, którzy bardzo się cieszą na nadchodzące święta. Chłopcy mieli przeszukiwać rodzinną rezydencję w poszukiwaniu prezentów.

Diana w liście otworzyła się przed spotkaną w szpitalu kobietą. Widać w nim naturalną predyspozycję księżniczki Walii do nawiązywaniu bliskiego kontaktu z ludźmi. Jak informuje jastrzabpost.pl, w ten sposób list komentują też pracownicy domu aukcyjnego, w którym jest wystawiony.

- W liście do Ivy Woodward jasne jest, że Diana pisała z serca, jak jedna matka do drugiej. Wspólne odczuwanie, jakie miała z normalnymi ludźmi, jest tutaj – powiedziała Sarah Ward z Lawrences Auctioneers.

Przypomnij sobie o… UJAWNIONO PRYWATNE LISTY KSIĘCIA KAROLA! PISAŁ BYŁEJ PIERWSZEJ DAMIE USA O MAŁŻEŃSTWIE Z KSIĘŻNĄ DIANĄ

Jak informował portal Życie: SZCZEGÓŁY OSTATNIEJ ROZMOWY KSIĘŻNEJ DIANY Z MATKĄ. NOWE FAKTY PO PONAD DWUDZIESTU LATACH

Portal Życie pisał również o… PILNA WIADOMOŚĆ OD SAMORZĄDÓW, NIE MA PIENIĘDZY NA PENSJE. CZY TO OZNACZA BRAK WYPŁAT TUŻ PRZED ŚWIĘTAMI