W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki brał udzial w szczycie Rady Europejskiej. Jednym z celów zwołania Rady były negocjacje na temat pakietu finansowego Unii Europejskiej.

Termin szczytu RE zbiegł się w czasie z premierą niezwykle popularnej gry Cyberpunk 2077 polskiej produkcji.

Źródło: screen Youtube
Keanu Reeves podczas pracy nad Cyberpunk2077; Źródło: screen Youtube

Jak zauważył na Facebooku Mateusz Morawiecki, premiera Cyberpunk 2077 wywołała o większe zainteresowanie niż unijne obrady. Premier w dowcipny sposób postanowił zwrócić uwagę na to, że zeszłotygodniowe negocjacje warte były dla Polski 770 miliardów złotych i zakończyły się dla naszego kraju sukcesem. Jednocześnie szef rządu pokazał, że jest na bieżąco z tematami interesującymi Polaków.

Jak informuje portal TVN24, swój wpis premier opatrzył memem stworzonym na podstawie grafiki z długo wyczekiwanej gry. Mem podpisany został słowami "Wstawaj samuraju. Mamy budżet unijny do wydania".

Cyberpunk 2077 to dzieło najbardziej znanego polskiego studia- CD Projekt, które odpowiada także za sukces gry "Wiedźmin". Krytycy oceniają, że Cyberpunk 2077 to tegoroczna najbardziej wyczekiwana przez graczy pozycja.

Źródło: screen Youtube
Keanu Reeves jako postać w polskiej grze; Źródło: screen Youtube

Produkcja jest nawiązaniem do fabularnej gry karcianej, która debiutowała w 1988 roku pod takim samym tytułem. Gra łączy w sobie także motywy z powieści gatunku SF, autorstwa Williama Gibsona. Osią tych powieści jest anarchiczna i hiperkapitalistyczna wizja świata w przyszłości. Gra zykała popularność nie tylko ze względu na świetną produkcję. Do jej sukcesu przyczyniło się także zaangażowanie znanego aktora- Keanu Reevesa. Wciela się on w główną postać w grze- Johnny'ego Silverhanda. Bohater to rockman-terrorysta.

Warto wiedzieć: Gwiazda "Przyjaciółek" z okazji urodzin pokazała się bez makijażu. Ile lat ma Joanna Liszowska

Bądź na bieżąco z "Życiem": Zdjęcie Krystyny Jandy wywołało niemałe zaskoczenie. Fani dostrzegają podobieństwo do zdjęcia członków rodziny królewskiej

To Cię zainteresuje: Lewandowscy zwlekają z ważną sprawą dotyczącą ich córeczki. Anna Lewandowska zdradza powody ich decyzji