Uwaga! Niezwykle ważne informacje dotyczące koronawirusa w kraju. Rządzący upoważniają kolejne organy do wystawiania mandatów za brak maseczki w miejscu publicznym. Tym razem chodzi o... kierowców autobusów! Czy mogą już wlepiać mandaty?

Jak wiadomo, trwająca od wielu miesięcy zarówno w Polsce, jak i na świecie pandemia groźnego koronawirusa spowodowała wprowadzenie przez rządzących wielu obostrzeń, jak np. Zasłanianie nosa oraz ust w przestrzeni publicznej.

Jest to najważniejsze z obostrzeń, które - niestety – jest też najczęściej łamane. Funkcjonariusze policji od początku trwania pandemii ukarali już tysiące osób, lecz okazuje się, że rządzący upoważniają do tej roli także inne organy w celu odciążenia policji. O jakich organach mowa?

Kto może wlepić mandat za brak maseczki?

Jak się okazuje, za brak zasłoniętego nosa i ust nałożyć na nas karę w tym momencie mogą, oprócz policji, strażnicy miejscy oraz ochrona kolei. Zapowiada się jednak na to, że zakres uprawnionych do tego osób się powiększy...

Wczoraj do Sejmu trafiła całkiem nowa ustawa uprawniająca do wystawiania mandatów również kierowców transportu publicznego. Na chwilę obecną ustawa nie została jeszcze uchwalona, lecz wszystko wskazuje na to, że jest to bardzo prawdopodobne.