Tadeusz Rydzyk to jeden z najbardziej znanych polskich duchownych. Duchowny jest także doktorem nauk teologicznych oraz wykładowcą akademickim w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ponadto, jest założycielem i dyrektorem rozgłośni radiowej - Radio Maryja oraz Telewizji Trwam.

Inwestycje o. Tadeusza Rydzyka to prawdziwa żyła złota

Przedsięwzięcia księdza są w dużej mierze inwestowane z dotacji, które ksiądz otrzymuje z budżetu państwa. Dodatkowo ksiądz posiłkuje się dotacjami unijnymi.

Aktualnie w trakcie realizacji znajduje się kilka inwestycji księdza. Na wszystkie duchowny otrzymał dotację.

Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com
Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com
Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com

Ku końcowi zbliża się budowa geotermii, na która duchowny otrzymał z Unii Europejskiej 27 milionów złotych. Kolejną inwestycją zdaje się być budowa drogi dojazdowej do geotermii oraz Muzeum Pamięci i Tożsamości im. Św. Jana Pawła II.

O. Tadeusz Rydzyk znalazł się na liście najbogatszych Polaków

Radio Maryja ma wejść w skład muzeum budowanego przez księdza Rydzyka. Muzeum Rydzyka powstaje w Porcie Drzewnym, a nazywać się będzie "Pamięć i Tożsamość".

Muzeum budowane przez Rydzyka miało początkowo przedstawiać historię chrześcijaństwa, od samego pojawienia się go na terenach polskich.

Dodatkowo miał także edukować o samym Janie Pawle drugim oraz jego działalności. Ponadto planowano przeznaczyć także część muzeum na miejsce upamiętniające Polaków, którzy podczas drugiej wojny światowej ratowali Żydów.

Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com
Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com
Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com

Na stronie radia Maryja znalazło się oficjalne ogłoszenie, które zawiera informacje o tym, co znajdzie się w powstałym muzeum. Jak się okazuje będzie miało ono niewiele wspólnego z prawdziwą historią katolicyzmu.

Nie ma tam nawet wzmianki o Jerzym Popiełuszko. W muzeum znajdują się natomiast informacje dotyczące Radia Maryja.

Ile zarabia znany duchowny?

Jak widać, o. Tadeuszowi Rydzykowi całkiem dobrze się powodzi. Nie może on narzekać na brak dochodów. A przecież jako duchowny złożył jakiś czas temu ślubu ubóstwa.

Jak jednak informuje portal "Wprost", nic bardziej mylnego. W 2015 roku majątek o. Rydzyka wzrósł o 56 mln złotych. Był to niekwestionowany rekord w przedsięwzięciach ludzi duchownych.

Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com
Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com
Tadeusz Rydzyk. Źródło: youtube.com

Jak wyliczył Wprost, majątek Rydzyka mógł łącznie wynieść około 339 mln złotych. Ta suma zapewniałaby mu 83 miejsce na liście najbogatszych Polaków.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO