W tym roku niedziele handlowe są prawdziwą rzadkością. Jednak z powodu pandemii koronawirusa oraz przygotowań przed świętami Bożego Narodzenia, w grudniu mamy ich aż trzy.

Pierwsza z nich miała już miejsce w Mikołajki 6 grudnia i została uznana przez analityków PKO PB wbrew protestom Solidarności za spory sukces.

Specjaliści wskazują, że dzięki wzmożonemu ruchowi w grudniu i zainteresowaniu klientów udało się już odrobić większość strat z ubiegłego miesiąca.

Kolejne niedziele handlowe wyznaczono na 13 i 20 grudnia. W tym czasie będzie otwartych wiele sklepów oraz galerii handlowych, w których będzie można zrobić przedświąteczne zakupy.

galeria handlowa / niedziela handlowa już 13 grudnia
galeria handlowa / niedziela handlowa już 13 grudnia
fot. screen YouTube / SILESIA FLESZ TVS

Należy jednak pamiętać, że obowiązuje nadal zaostrzony rygor sanitarny. Każda galeria i sklep ma wyznaczone ile osób maksymalnie może znaleźć się w środku. Konieczne jest też zakrywanie nosa i ust oraz częsta dezynfekcja rąk.

Wzmożone kontrole w tym zakresie będzie prowadzić także policja. Za nieprzestrzeganie przepisów może grozić mandat albo wniosek o ukaranie do sądu.

Jak informuje portal money.pl, obecnie trwają też rozmowy nad wyznaczeniem jeszcze jednej niedzieli handlowej w tym miesiącu.

Miałaby to być niedziela 27 grudnia. Wiceminister Olga Semeniuk poinformowała, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rządowy zespół zarządzania kryzysowego.

To też może cię zainteresować: Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed poważnym problemem, który zaszkodził wielu osobom na całym świecie. To gorsze niż pandemia koronawirusa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rząd rozdaje kolejne pieniądze. Program wsparcia nazywany 1500 plus czeka już tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy

O tym się mówi w Polsce: Kolejna edycja WOŚP już się zaczęła. Jeden z przedmiotów podarowanych na aukcję robi furorę wśród licytujących. Kwota robi wrażenie