Sejm przyjął właśnie pakiet mieszkaniowy. Nowy program skierowany jest do osób, które mają problem z uregulowaniem czynszu z powodu trudności związanych z pandemią COVID-19.

Maksymalna kwota dopłaty ma wynieść 1500 złotych dlatego wiele osób nazywa już ten program 1500 plus.

Nowy pakiet z dopłatami do czynszu jest efektem współpracy rządu i opozycji. Posłowie zaakceptowali poprawki proponowane przez Senat, a cały program ma pomóc wielu osobom.

Rząd jeszcze czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Wówczas ustawa, której obecnie największym orędownikiem jest Jarosław Gowin wejdzie w życie.

„Dostęp do mieszkania to jedno z podstawowych dóbr związanych z poczuciem bezpieczeństwa i stabilizacji życiowej. Pakiet mieszkaniowy zawiera szereg rozwiązań ważnych dla poprawy sytuacji mieszkaniowej polskiego społeczeństwa” – mówił ostatnio minister rozwoju, pracy i technologii.

Aby otrzymać dodatek trzeba będzie złożyć w gminie specjalny wniosek. Ubiegać o pomoc mogą się osoby, które straciły przez pandemię koronawirusa minimum 25 procent średnich miesięcznych dochodów.

fot. Pixabay

Maksymalnie będzie można uzyskać 1500 złotych, które będzie wypłacane przez sześć miesiecy.

To też może cię zainteresować: Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed poważnym problemem, który zaszkodził wielu osobom na całym świecie. To gorsze niż pandemia koronawirusa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W jednej z europejskich elektrowni atomowych doszło do awarii. Służby są w stanie gotowości. Czy Polska ma się czego obawiać

O tym się mówi w Polsce: Kolejna edycja WOŚP już się zaczęła. Jeden z przedmiotów podarowanych na aukcję robi furorę wśród licytujących. Kwota robi wrażenie