Ministerstwo Zdrowia od jakiegoś czasu odgrywa rolę ważniejszą niż przewidywano. Wszystko za sprawą panującej pandemii koronawirusa. Przewróciła ona naszą rzeczywistość do góry nogami, a resort ma ręce pełne roboty. Teraz wydano ważny komunikat.

Resort Adama Niedzielskiego skontaktował się z Polakami za pośrednictwem social mediów. Portal Lelum ujawnia szczegóły. Sprawa dotyczy wielu osób.

MZ wydało ważny komunikat

Jest to szczególnie istotne dla osób, które ukończyły 55. rok życia, oraz ich bliskich. Okazuje się, że wszystkie te osoby zostaną automatycznie objęte nowym programem Domowa Opieka Medyczna (DOM). Co to zmienia?

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Fakty RMF FM
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube Fakty RMF FM

Wszystko ze względu na wciąż dużą liczbę dobowych zarażeń koronawirusem. Program DOM ma sprawdzać zdrowie Polaków, jednak w sposób, który nie będzie ich narażał.

Osoby, które zostaną objęte programem, mogą otrzymać pulsoksymetr. Będzie to urządzenie służące do diagnozy. Przy pomocy aplikacji PulsoCare dane będą przekazywane i sprawdzane przez lekarzy.

W ramach projektu DOM osoby, które mają co najmniej 55 lat i są zarażone koronawirusem, otrzymają pulsoksymetr od pracownika Poczty Polskiej. Młodsi mogą ubiegać się o niego przez wypełnienie formularza Pulsocare albo za sprawą kwalifikacji od swojego lekarza rodzinnego, zarejestrowanego w systemie DOM.

Adam Niedzielski. Źródło: Youtube TVP Info
Adam Niedzielski. Źródło: Youtube TVP Info

Dzięki nowemu programowi pacjenci będą mogli liczyć na zdalną, stałą kontrolę. Zajmie się nią Centrum Kontaktu, stworzone przez Ministerstwo Zdrowia.

Jeśli wyniki wzbudzą niepokój kontrolujących, skontaktują się oni z chorymi i w razie potrzeby umówią na teleporadę u lekarza albo zadzwonią po karetkę.

Pulsoksymetr będzie przekazywany pacjentom tymczasowo, do wyzdrowienia. Później będą oni musieli go oddać.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA SENIORÓW W POLSCE. WIADOMO JUŻ, ILE FAKTYCZNIE BĘDZIE WYNOSIĆ WALORYZACJA RENT I EMERYTUR W 2021 ROKU! JEST POTWIERDZENIE WICEMINISTRA

O tym się mówi w Polsce: WŚRÓD DZIECI POJAWIA SIĘ NOWA I BARDZO TAJEMNICZA CHOROBA. WIELU EKSPERTÓW PRZYZNAJE, ŻE MOŻNA MIEĆ ONA ZWIĄZEK Z PANDEMIĄ. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: CZY W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ ZNÓW SZYKUJE SIĘ SKANDAL? BYŁA PARTNERKA JEDNEGO Z SYNÓW KRÓLOWEJ ELŻBIETY II OPOWIEDZIAŁA O ICH ZWIĄZKU

Z życia gwiazd: CO SIĘ DZIEJE NA BRYTYJSKIM DWORZE KRÓLEWSKIM? NAJNOWSZE DONIESIENIA O KSIĘCIU KAROLI I KSIĘŻNEJ CAMILLI BRZMIĄ JAK ŻART. MUSIELI OPUŚCIĆ PAŁAC