Nadchodzi kolejny rok, a wraz z nim – nowe zasady oraz zmiany części przepisów. Co dokładnie ulegnie zmianie i czego się spodziewać?

To szczególnie ważne, by orientować się w sprawach bieżących – nowy rok przyniesie spore zmiany dla ponad półtora miliona Polaków. Okazuje się, że trzeba będzie pilnować nowego obowiązku. Sprawę opisał portal Pikio.

Polacy muszą pamiętać o ważnym obowiązku

Zmiany będą obowiązywać już od 1 stycznia 2021 roku. Ponad półtora miliona Polaków musi zainteresować się nowymi zasadami i dostosować do nich. Ministerstwo Cyfryzacji ujawniło szczegóły.

Ludzie. Źródło: Youtube Turystyka, wycieczki po Polsce - korfant72
Ludzie. Źródło: Youtube Turystyka, wycieczki po Polsce - korfant72

Aż 1 546 700 osób będzie musiało wymienić dowody osobiste w 2021 roku. Zmieni się cała procedura, Polacy muszą pamiętać o tym podczas składania wniosków o wymianę dokumentów. Jak będzie to wyglądać w 2021 roku?

Okazuje się, że dowody ponad półtora miliona osób stracą ważność. To właśnie one będą musiały podporządkować się nowo wprowadzonym zasadą. Na czym będą polegać zmiany?

Obecnie można złożyć wniosek o dowód przez internet, trzeba tylko posiadać stosowne zdjęcie do dokumentu oraz profil zaufany. Należy sprawdzić także swoje dane. Dowód otrzymamy bezpłatnie, maksymalny czas oczekiwania na dokument to 30 dni.

Będzie to już e-dowód; dokumenty w tej formie wydawane są od 4 marca 2019 r., posiadają one chip. Ważność dowodu to 10 lat.

Ludzie. Źródło: Youtube OKO.press
Ludzie. Źródło: Youtube OKO.press

Co ważne, za jakiś czas składanie internetowych wniosków o dowód będzie już niemożliwe. Wszystko za sprawą przepisów, które będą obowiązywały od sierpnia 2021 – wtedy to do dowodów będą dołączane wzory odcisków palca i ponownie będą one zawierały własnoręczny podpis. Składanie wniosków będzie możliwe ponownie tylko osobiście.

Warto się pospieszyć, jeśli chcemy załapać się na złożenie internetowego wniosku!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NOWE WIEŚCI DLA SENIORÓW W POLSCE. WIADOMO JUŻ, ILE FAKTYCZNIE BĘDZIE WYNOSIĆ WALORYZACJA RENT I EMERYTUR W 2021 ROKU! JEST POTWIERDZENIE WICEMINISTRA

O tym się mówi w Polsce: WŚRÓD DZIECI POJAWIA SIĘ NOWA I BARDZO TAJEMNICZA CHOROBA. WIELU EKSPERTÓW PRZYZNAJE, ŻE MOŻNA MIEĆ ONA ZWIĄZEK Z PANDEMIĄ. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: CZY W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ ZNÓW SZYKUJE SIĘ SKANDAL? BYŁA PARTNERKA JEDNEGO Z SYNÓW KRÓLOWEJ ELŻBIETY II OPOWIEDZIAŁA O ICH ZWIĄZKU

Z życia gwiazd: CO SIĘ DZIEJE NA BRYTYJSKIM DWORZE KRÓLEWSKIM? NAJNOWSZE DONIESIENIA O KSIĘCIU KAROLI I KSIĘŻNEJ CAMILLI BRZMIĄ JAK ŻART. MUSIELI OPUŚCIĆ PAŁAC