Jak podje portal "Biznes Info", wprowadzenie dodatkowego podatku na popularne "małpki", było pomysłem rządzących na ograniczenie spożycia alkoholu wśród Polaków. Opodatkowaniu podlegać będą butelki o pojemności do 300 ml. Jedna z sieci handlowych znalazła sposób, żeby ominąć tę opłatę.

"Żabka" omija podatek od "małpek"

Nowy podatek miał dotknąć producentów, dystrybutorów oraz konsumentów napojów alkoholowych. Opłata zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku. Klienci przygotowani byli na wzrost cen trunków sprzedawanych w buteleczkach do 300 ml. Sklep "Żabka" wpadł jednak na pomysł, jak uniknąć nowego podatku.

"Małpki" alkohol/ YouTube @Uwaga TVN
"Małpki" alkohol/ YouTube @Uwaga TVN
Małpki alkohol/ YouTube @Uwaga TVN

W ofercie sieci "Żabka" pojawiła się ponownie wódka Staromiejska, która sprzedawana jest w butelkach o pojemności 350 ml, a więc więszej niż "małpki" objęte nowym podatkiem. Jak informuje sieć, jak na razie nie odnotowano szczególnego wzrostu sprzedaży tej konkretnej pozycji, ale może się to zmienić po wejściu w życie nowego podatku.

Portal "Wiadomości Handlowe" wsazuje, że po 1 stycznia, cena małpek po przeliczeniu na pół litra alkoholu będzie wyższa niż cena tego samego aloholu w butelce o pojemności 500 ml. Z przeprowadzonych przez wspomniany portal wyliczeń wynika, że obecnie za pół litra alkoholu 40 proc. musimy zapłacić najmniej 19 zł. W butelkach o pojemności 100 ml to już koszt 25,50 zł po podwyżce będzie to już 30 zł.

"Małpki" alkohol/ YouTube @Uwaga TVN
"Małpki" alkohol/ YouTube @Uwaga TVN
Małpki alkohol/ YouTube @Uwaga TVN

Warto zaznaczyć, że nowa opłata nie będzie obowiązywała w barach i lokalach gastronomicznych. Ustwodawca wskazał bowiem, że nowy podatek dotyczył będzie jedynie alkoholów dostępnych w sklepach i przeznaczonych do spożycia poza miejscem ich nabycia.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować: Wśród dzieci pojawia się nowa i bardzo tajemnicza choroba. Wielu ekspertów przyznaje, że można mieć ona związek z pandemią. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poruszająca historia pewnej staruszki ku przestrodze seniorów. Oszuści wyłudzili majątek od starszej kobiety, bazując na jej silnej wierze

O tym się mówi: Święta nie tylko dla ludzi? Jedna z rodzin przynosząc do domu choinkowe drzewko nie spodziewała się takiego gościa