Niestety w dzisiejszych czasach inwencja twórcza oszustów jest ogromna i gdy tylko znajdą okazję i sposób, by wyłudzić pieniądze od starszych, naiwnych osób nie cofną się przed niczym. Kręgosłup moralny tych ludzi nie istnieje, dlatego warto mieć oczy dookoła głowy i nie ufać każdej obcej osobie na słowo. Właśnie przez to babcia 21-letniej Julity padła ofiarą oszustów i złodziei. Niestety była łatwowierna, a jej historia przedstawiono na portalu Polki powinna być przestrogą dla nas wszystkich – nie tylko osób starszych, ale każdego, kto ma starszą osobę w rodzinie.

Babcia Julity, pani Helenka ma 82 lata i jest schorowaną, mieszkającą samotnie we własnym domu osobą. Jest jednak dość sprawna i wymaga pomocy jedynie w drobnych czynnościach. Choć babcia Helenka była uczulona przez rodzinę w sprawie oszustów i naciągaczy, którzy wyłudzają pieniądze w różny sposób to nie udało się jej uchronić przed złym losem.

Choć rodzina była dumna, że babcia wielokrotnie nie dała się nabrać metodą „na wnuczka” to pewnego rodzaju oszustom się udało, gdyż bazowali na wierze kobiety, która należy do kółka różańcowego. Proboszcz parafii ogłosił, ze będzie wyświetlany film o Janie Pawle II, a odbędzie się później giełda pamiątek, organizowana przez nowe stowarzyszenie. Chętni mogli zostawić swój adres, by otrzymać zaproszenie. Babcia Helenka się nie wahała.

Poruszająca historia staruszki powinna być przestrogą dla innych osób!

Wkrótce do drzwi kobiety zapukał młody człowiek z zaproszeniem na wydarzenie, został poczęstowany herbatą, po czym poszedł do innej osoby. Babcia poszła na pokaz filmu i licytację pamiątek, na której można było zdobyć różaniec prosto z Ziemi Świętej poświęcony przez papieża Polaka.

Okazało się, że oszuści w tym samym czasie okradli kilkanaście mieszkań. Babcia Helenka straciła dwa stare olejne obrazy, cenne kryształy z XIX wieku, chińską porcelanę, złotą biżuterię, perski dywan i sporo trzymanej w razie potrzeby gotówki. Nikt nic nie słyszał, bo sąsiadka pani Helenki również skorzystała z zaproszenia – jak łatwo się domyślić również została okradziona.

W taki sprytny sposób złodzieje mocno się obłowili, a dodatkowo policjanci przekazali poszkodowanym, ze lepiej co kilka lat zmieniać zamki, bo dziś nawet te antywłamaniowe można rozpracować w kilka sekund. Co zrobił z tym proboszcz? Co ciekawe, odciął się od sprawy, twierdząc, że insynuowanie, że kościół miał mieć z tym coś wspólnego to świętokradztwo.

Jednym słowem – trzeba naprawdę uważać!

Starsza kobieta/screen Youtube @Keith Cooper
Starsza kobieta/screen Youtube @Keith Cooper
Starsza kobieta/screen Youtube @Keith Cooper

Jak informował portal "Życie": RAFAŁ TRZASKOWSKI DOKONAŁ ZADZIWIAJĄCEGO WYZNANIA. PREZYDENT STOLICY OTRZYMAŁ NIEMIŁĄ NIESPODZIANKĘ. TO, CO POWIEDZIAŁ NA ŻYWO ZASKOCZYŁO WSZYSTKICH

Przypomnij sobie: NIE TEGO SPODZIEWAŁA SIĘ MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA! AKTORKA ZUPEŁNIE INACZEJ WYOBRAŻAŁA SOBIE NAJBLIŻSZĄ PRZYSZŁOŚĆ. NIE ZAMIERZA JEDNAK SIĘ PODDAĆ

Portal "Życie" pisał również: W RAZIE BRAKU REJESTRACJI W TERMINIE WIELU POLAKÓW CZEKAJĄ SPORE KOSZTY. TRZEBA BĘDZIE ZAPŁACIĆ AŻ TYSIĄC ZŁOTYCH. SKRÓCIŁ SIĘ RÓWNIEŻ CZAS PROCEDURY

Pisaliśmy również o: OJCIEC UCZENNICY W TRAKCIE NAUKI ZDALNEJ ZROBIŁ COŚ DZIWACZNEGO. NAGRANIE TRAFIŁO DO SIECI, A TATA DZIEWCZYNKI STAŁ SIĘ GWIAZDĄ INTERNETU! CO ZROBIŁ